• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiftçilerin tercihi TÜMOSAN
26 Mart 2009 Perşembe 12:17

Çiftçilerin tercihi TÜMOSAN

Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TÜMOSAN), Konya TÜYAP 7. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nda, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.
Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TÜMOSAN), Konya TÜYAP 7. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nda, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.
 
Yüzde yüz Türk malı olan TÜMOSAN,  uygun fiyatı ve cazip ödeme koşulları ile fuarda en çok ziyaret edilen traktör markası oldu.
 
2008 yılında traktör pazarında yüzde yetmişlik bir daralma yaşandığını belirten TÜMOSAN A.Ş Pazarlama ve Satış Müdürü Fazıl Özaltın, pazardaki daralma nedeniyle çiftçilerin güvenilir bir traktör markası arayışına girdiğini ve aradığını da TÜMOSAN’da bulduğunu söyledi.
 
Kriz dönemlerinde bu tür fuarların çok önemli olduğunun altını çizen Özaltın, “Biz çiftçimizi rahatlatacak kampanyalar yaparak, hem çiftçimizi memnun ediyoruz hem de pazardaki daralmanın önüne geçmeye çalışıyoruz. Örneğin geçen yıllarda çiftçilerimize uygun ödeme koşullarıyla sıfır faizli traktör sattık, çiftçimiz çok memnun kaldı. Bu yıl da fuarda traktör alan müşterilerimize plazma televizyon hediye ediyoruz. Konya tarım fuarına katılım beklentilerimizin çok üzerinde oldu. Standımızı ziyaret eden müşterileri sayımızda geçen yıllara oranla, krize rağmen yüzde 25’lik bir artış var ” dedi.
 
Türkiye’nin ilk dizel motorunu da TÜMOSAN’ın ürettiğini kaydeden Fazıl Özaltın, fabrikalarının 25 bin adet dizel motor ve 15 bin adet de traktör üretim kapasitesine sahip olduğuna vurgu yaptı.
 
Özaltın, “Dizel motor ve traktör üretimi, pazarlama ve satışı ile müşterilerimize etkin satış sonrası hizmetde sunmaktayız. TÜMOSAN tarafından üretilen dizel motorlar, Türkiye ve yurt dışındaki müşteriler tarafından traktör, jeneratör, otomotiv, temizlik ekipmanları ve deniz araçları üretiminde kullanılmaktadır” şeklinde konuştu.
 
TÜMOSAN’ın Konya’da hem yan sanayiye büyük destek verdiğini hem de yarattığı istihdam ile işsizliğin azalmasına da katkı sağladığına dikkat çeken Özaltın, “ TÜMOSAN Konya için çok önemli bir tesistir. Traktörlerimizin yüzde yüz Türk malı olması sebebiyle bütün parçaları Türkiye’de ve Konya’da üretilmektedir. Bu açıdan diğer iş kollarına da iş imkânı sağlamaktayız. TÜMOSAN Konya’nın nazar boncuğudur” diye konuştu.
 
TÜMOSAN’ın Konya’da en büyük bayisi olan Koçaklar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Koçak da, fuar süresince 50 adet traktör sattıklarını ve fuar sonunda ise hedeflerinin bu sayıyı 100’e çıkarmak olduğunu belirterek, “ Traktör alanında seksen tip ürü çeşidine sahibiz. Yeni traktörlerimiz, buzdolaptan klimaya kadar çiftçilerin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu yıl çiftçilerimizin yağışlar nedeniyle rekor düzeyde mahsul kaldıracağını ümit ediyoruz. Çiftçilerimizin kazanması ile yeni modellere daha çok ilgi göstereceklerini de düşünüyoruz.” dedi.
 
Koçak, ithal traktörlerin hem kendisinin hem de parçalarının çok pahalı olduğuna da işaret ederek, TÜMOSAN’ın tamamen yerli malı olmasından dolayı çiftçilerin bütçelerine göre parça ve servis bulabildiğini söyledi.
 
Konya’nın Büyükaşlama köyünde 40 yıldır çiftçilik yaptığını söyleyen Bayram Ali Tezel’de, “TÜMOSAN’ın ithal traktörlere göre en büyük avantajı, parçasının çok ucuz ve kolay bir şekilde bulunuyor olmasıdır. Traktör arıza yaptığında en geç bir saat içinde servis bulunabilmekteyiz. Bu da işimizi daha da kolaylaştırmaktadır. Ben yıllardır TÜMOSAN kullanıyorum ve çok memnunum. Çünkü diğer traktörlere göre daha güçlü ve ekonomik, kendi köyümüzde ve çevre köylerde de en çok kullanılan traktör markasıdır. Hem yerli malı olması hem de bütçemize uygun olması TÜMOSAN’ı tercih etme nedenlerimizin en başında geliyor” ifadelerine yer verdi.
 
Ayrıca Tezel, TÜMOSAN yetkililerine çiftçilere sağladıkları kolaylık ve destek nedeniyle teşekkür ederek, bir çiftçi olarak Türk malı traktör kullanmaktan gurur duyduğunu belirtti.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA