• Konya1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiftçi ekonominin temel direği
06 Ağustos 2009 Perşembe 12:54

'Çiftçi ekonominin temel direği'

Çevik, hasat dönemi ile birlikte çiftçilerin yüzünün güldüğünü belirterek, Ak Parti iktidarının çiftçimizin tüm sorunlarını bildiğini ve çözüm yollarında hep çiftçinin yanında olduğunu söyledi
Ak Parti Konya İl Başkanı Mustafa Çevik hasat dönemi ile birlikte çiftçilerin yüzünün güldüğünü belirterek, Ak Parti iktidarının çiftçimizin tüm sorunlarını bildiğini ve çözüm yollarında hep çiftçinin yanında olduğunu söyledi.
 Çevik, kırsal kesimde gelişen dünya şartları ile birlikte yaşamın güçleştiğine dikkat çekerek, Ak Parti’nin Türkiye’nin geleceği çiftçilerimizi korumak ve kırsal alandan şehirlere göçü azaltmak için halkı üretime teşvik ettiğini belirtti.
 Geçen sene yaşanan kuraklığın toprak mahsullerinde yarattığı rekolte düşüklüğünün bu sene yaşanmadığını ifade eden Çevik,  “Bu sene elde edilen rekolte ile çiftçilerimiz bir nebze olsa rahatladı. Bundan sonrada hükümetimizin özel teşvikleri sayesinde çiftçimizin her zaman yüzü gülecek. Özellikle gübre fiyatlarının üçte bir fiyatına inmesi ve  mazot fiyatlarındaki yüzde 50 oranındaki düşüş, çiftçimizin girdi maliyetlerinde önemli bir oranda tasarruf sağlamıştır.” dedi.
 Tarım Bakanlığının çiftçilerin desteklemesi için çeşitli destekleme ve teşvik paketleri hazırladığına dikkat çeken Mustafa Çevik,  “Çiftçilerimiz Ak Parti iktidarında alın terlerinin değerini almaktadır. Ülkemizin geleceği çiftçilerimizin değerini biliyoruz. Bundan önce olduğunu gibi, bundan sonrada özel çalışmalarla çiftçilerimizi koruyacağız. Tarımda çalışan insanlarımız ürettikçe ülkemizin dışa bağımlılığı azalmakta ve istihdamı artırmaktadır, bu yüzden ziraatla uğraşan halkımız Türkiye’nin geleceği için önemlidir” ifadesinde bulundu..
KOP Projesine en büyük değeri AK Parti’nin verdiğini dile getiren AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik,“Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta KOP’un önemine değinmektedir. Konya’nın hayali olan KOP’un bir an evvel bitirilmesi için her türlü çalışma yapılmaktadır. Konya Ovası Türkiye’nin can damarıdır.  Konya Ovasının sulanmasıyla tarımda önemli bir atılım sağlayacağız. Konya Ovasına can verecek KOP AK Parti iktidarıyla hayal olmaktan çıkacak” diye konuştu

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA