• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiçekten Hakan Şükür Uyarısı
05 Kasım 2012 Pazartesi 09:35

Çiçek'ten Hakan Şükür Uyarısı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis bütçesi görüşülürken yaptığı açıklamada, Anayasa'da milletvekilliği ile bağdaşmayan işlerin belli olduğunu ancak etik ilkelerin belirlenmesinin ...
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis bütçesi görüşülürken yaptığı açıklamada, Anayasa'da milletvekilliği ile bağdaşmayan işlerin belli olduğunu ancak etik ilkelerin belirlenmesinin de Meclis'in saygınlığını arttıracağını söyledi.

Cemil Çiçek ''Ümit ediyorum siyasi etik komisyonu önemli bir rapor hazırlayacak. Bu Meclis'in saygınlığına büyük ölçüde katkı sağlayacaktır'' dedi.
TEK AYRICALIK SANATA
Çiçek'in girişimi ve her partiden birer üyenin katılımıyla oluşturulan TBMM Etik Komisyonu, konuyla ilgili yasa teklifi hazırlayacak. Yeni düzenlemeye göre,milletvekillerinin mesleklerini yapabilme konusundaki tek ayrıcalık ''Sanat'' olacak. Resim ya da beste yapan, kitap yazan veya sanatsal alanda herhangi birfaaliyet gösteren vekil bu çalışmalarını sürdürebilecek.
ÇİÇEK DAHA ÖNCE DE ELEŞTİRMİŞTİ
Çiçek daha önce Hakan Şükür'ün TV'de paralı yorumculuk yapması konusunda ''Yasalara göre, vekilin özel bir kanalda yorum yapmasının önünde engel yok. Ama işin etik yönü var'' demiş Şükür de TV'de yorum yapmak için Başbakan'dan izin aldığını açıklamıştı.
Anayasa uyarınca TBMM üyelerinin, kamuda ve kamu yararına çalışan dernekler, vakıflar, meslek kuruluşları ile sendikalarda görev almaları, bir taahhüt işini kabul etmeleri, temsilcilik ve hakemlik yapmalarını engelliyor.
Özel bir TV kanalında paralı yorumculuk ise, kapsama girmediği için Hakan Şükür'le ilgili bir yaptırım uygulanamamıştı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA