• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPye sert eleştiri
15 Mart 2011 Salı 13:26

CHP'ye sert eleştiri

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;


'e yapılan , dostluğa kardeşliğe yapılan bir saldırıdır.Güvenlik güçlerimiz olayın aydınlatılması için yoğun bir çaba içerisindeler. Eminim ki çok kısa sürede bu olayın failleri ortaya çıkacaktır.

Değerli sanatçımız İbrahim Tatlıses'e geçmiş olsun diyor ve Allah'tan acil şifalar diliyorum...

Dün Van'da meydana gelen depremden dolayı tüm Vanlı kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

İçinde bulunduğumuz hafta da sağlık çalışanlarımız TIP Bayramını kutluyor...

Tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Elbette her meslek önemlidir. Ancak öğretmenlerimiz ve sağlık personelimiz son derece hayati meslekleri icra ediyorlar. Yola çıkarken eğitim, sağlık, emniyet ve adalet noktasında, cumhuriyet tarihinin en büyük hizmetlerini milletimizle buluşturmanın çabası içinde olduk.

Hastaneye sağlam gidenin hasta olarak çıktığı bir dönemden 74 milyon vatandaşımızın güvenilir hizmet aldığı bir sağlık sistemine ulaştık.

AK Parti'den önce sağlık hizmetleri memnuniyet oranı %39 seviyesindeydi. Şu anda %73 oranında.

Her ailenin hekimi var. Hiçbir ücret ödemeden hekimi var. Memnuniyet oranını yüzde 100'lere yükseltmek için çalışmalara devam edeceğiz. Tüm sağlık çalışanların 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum.

Haftaiçinde Japonya 8.9 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. Ciddi manada can ve mal kaybı var. Tablo net değil ancak görünen o ki Japonya 2. Dünya Savaşı sonrası en büyük acıyı yaşıyor.

Deprem acısını bilen bir millet olarak bu hüzünlerini paylaşıyor, geçmiş olsun ve başsağlığı mesajlarını iletiyoruz. Öncü bir Kızılay ekibi şuan Japonya'da. 17 Ağustos depreminde bizi yalnız bırakmayan Japonya'ya biz de yardım elimizi uzatıyoruz.

Geride bıraktığımız hafta açılışlar ve uluslararası temaslarla yoğun geçti. Hatay'a kazandırdığımız havaalanı terminal binası başta olmak üzere 72 farklı eser ve hizmeti Hataylı kardeşlerimizin hizmetine sunduk.

İskenderun'da Türk ve Rus rotaklığı olarak 2 milyar doalrlık bir yatırımla kurulan demir çelik tesislerinin açılışını yaptık. Grup toplantımızın hemen ardından geniş bir heyetle 2. Üst Düzey İşbirliği Toplantısını gerçekleştirmek üzere Rusya Federasyonu'na hareket ediyoruz. Moskova'da, şahsıma verilen fahri doktora ünvanını da alacağım.

İstiklal Marşı'nın kabulunun 90. yıldönümünde merhum Mehmet akif'i ve marşı kabul eden meclis üyelerini rahmetle anıyoruz. Hükümetimiz tarafından 2011 yılı, ölümünün 75. yılı olduğu için, Mehmet Akif yılı olarak kabul edildi. Bu çerçevede 12 Mart'ta Ankara'da iki önemli eserin açılışı yapıldı.

Mehmet Akif Müze Kütüphanesi'ni ve İstiklal Marşı Anıtı açıldı. Akif'i kuru kuru anmayacak, onun ruh dünyasını gelecek nesillere aktarmak için de samimi çaba içerisinde olacağız.

İstiklal marşı 10 kıtası mecburen ezberletilen, ev ödevi olmaktan çıkarılmalıdır.

İstiklal marşı manası ıskalanan bir marş olmamalıdır, İstiklal marşı tarihimiz kadar geleceğimizdir.

Geleceğimizin adeta amentusudur.

Akif'in marşı hangi şartlar altında ve hangi hissiyatla yazdığını her an hatırda tutmak zorundayız. Akif, bir cihan devletinin yıkılışını görmüş bir mütefekkirdir. Ama ânı değil, geleceği şiirleştirmiştir.

Üstat Necip Fazıl'ın dediği gibi, 'Akif, mürekkep yerine, adeta damarlarından kalemine kan çekerek, gönül diliyle şiirlerini yazdı.

Akif çöküşü gördüğü kadar, kuruluşu da gördü. Hatta Türkiye cumhuriyeti'nin kuruluşunda bizzat yer aldı, yoğun emek sarf etti. Bir milletin kazmasıyla, küreğiyle istiklal ve hürriyet için seferber olmasında Akif'in gerçekten büyük gayretleri oldu. Alçakgönüllüydü, 'ben para karşılığı şiir yazmam' demişti.

Ödül kaldırıldıktan sonra bu marşı milletine hediye etti. Sonrasında kendisine sunulan hiçbir hediyeyi kabul etmedi. "İstiklal Marşı'nın sahibi, çayına bir avuç şeker bulamayan bir şairdir. 'Onu ben bile yazamam, İstiklal Marşı benim değil, milletindir' diyordu. Ne acıdır ki, öldüğünde kimsesiz bir garip gibi defnedildi. Tabutu yerleştirildiğinde, etrafta sadece birkaç kişi vardı.

İstanbul Üniversitesi'nden bir öğrencinin tabutun üzerindeki küçük notu görmesiyle acı haber yayıldı. "Bu hafta Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünü milletçe idrak edeceğiz. 18 Mart cuma günü Çanakkale'de olacağız. Şehitlerimize milletçe şükran duygularımızı ifade edeceğiz. Çanakkale'nin eşsiz komutanı Gazi Mustafa Kemal'i de rahmetle anıyorum.

Biz Kerbela'nın acısını tam 1372 yıldır içimizde taşıyoruz. Ne zaman kardeşin kardeşin vurduğunu duysak aynı acıyı yaşıyoruz. Biz yeni Kerbelalar yaşamak, kardeşlerimizin katledildiğine dair haberler almak istemiyoruz.

Biz kardeşlerin birbiriyle çatışmasını, kutuplaşmasını artık gururumuza yediremiyoruz. Libya'da kopan her can, bizim canımızdan kopuyor. Bunların hesabı da verilemez.

Bingazi'de, Zaviye'de, Trablus'ta, Libya'nın her yerinde yaşanan acıyı biz yüreklerimizde yaşıyoruz. Bizim tarafımız bellidir, nettir: Biz petrol kuyularından yana değiliz. Halktan, milletten, demokrasiden, barıştan, kardeşlikten yanayız.

Biz kardeşler arasındaki vuruşmada hiçbir zaman silah tüccarlarının arasında yer almadık, almayız. Utanmadan, sıkılmadan ülkemizle alakalı bu tür haberler uyduranlara Libya halkının asla kulak asmaması gerekiyor.

Kardeş kardeşi vurmasın diye haykırıyoruz. Libya kendi meselesini biran öcne kendisi çözsün istiyoruz. Türkiye, bölgedeki her meselede, her anlaşmazlıkta tüm taraflarla diyalog kurabilen bir ülke olarak üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getiriyor. Bölge meselerinde ilkeli, tutarlı davranıyor. Biz Libya'ya vermemiz gereken mesajları verdik.

Duygusallıktan ziyade ilkelerimizle hareket ediyoruz. Libya kendi meselesini kendi çözsün, kendi istikametini kendi belirlesin istiyoruz.

Türkiye seçime gidiyor ve Türkiye'nin bütçesi fazla veriyor. İlk defa böyle bir tabloyla karşı karşıyayız.

5 bin 599 aday AK Parti'ye başvurdu. Hakkaniyet ölçüsünde listemizi belirleyeceğiz.

Muhalefet hizmete değil makamlara, yapmaya değil bizim yaptıklarımız bozmaya talip.

Türkiye gerçeklerinden uzak olan muhalefetin boş vaatleri gereken cevabı milletten alacak.

SSK'yı batıran sen, şimdi kalkmış aile sigortası diyorsun. Siz aile kurumunu kirlettiniz.

Eski Genel Başkan bir kaset komplosuyla gitti, bu yetmemiş ki yeni kaset komploları kuruyorlar.

CHP Yönetimi gazeteci kimliği olan bazı isimleri komplolarda kullanıyor, sonra da basın özgür değil diyor.

Birileri kendi hırsları uğruna, Türkiye'nin imajının zedelenmesinden rant sağlama gayretinde.

Biz basın özgürlüğünün olmadığı yerde demokrasinin olmadığına inanan bir partiyiz.

Bırakalım yargı görevini yapsın, bırakalım yargı en hızlı şekilde kararını versin. Kimse yargının işini zorlaştırmasın.

Türkiye, ileri demokrasi standardına ulaşma hedefinde reformları sürdürecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA