• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPnin imar yüzsüzlüğü
24 Mart 2014 Pazartesi 08:47

CHP'nin imar yüzsüzlüğü

Mağdur ettiği halktan, mağduriyetleri üzerinden oy istiyor.

CHP Üsküdar Belediye Başkan Adayı İhsan Özkes, Üsküdarlılara mağduriyet yaşattığı konudan seçim vaadi sunuyor.

Üsküdarlıların uzun zamandır mağduriyet yaşadığı ' imar' konusu, Afet Yasası'ndaki düzenlemeler neticesinde, Üsküdar halkı, STK'lar ve belediye yetkililerince değerlendirilerek uygun ve herkesin mutabık olduğu bir sonuca bağlanmıştı.

Ancak CHP bu yasa düzenlemelerini 'imar rantı' bahanesine sığınarak, Anayasa Mahkemesi'ne taşımıştı. Bu bahaneye ait itiraz dilekçesi 124 CHP milletvekili tarafından imzalanıp mahkemeye sunulmuş, mahkemenin değerlendirmesi sonrasında da düzenlemeler iptal ettirilmişti.

'İtirazda imzası var'

Bu düzenlemelere ait itirazların Üsküdarlılar için perde arkasındaki enteresan kısmı ise o belgeyi imzalayanlar arasında bir belediye başkan adayının bulunması. CHP İstanbul milletvekili olarak imza atan İhsan Özkes 30 Mart seçimlerinde CHP'den Üsküdar'a Belediye Başkan Adayı oldu ve seçmenin karşısına 'mağduriyeti çözeceğiz' vaadiyle çıktı.

Özkes seçim vaadlerinin ' en başına' taşıdığı imar konusunu, sorun olmaktan zaten çıkarmış olan AK Parti'yi rantçılık, vatandaşın hakkını gasp etmek gibi ifadelerle itham edip, ' Biz imar sorununu çözeceğiz' söylemleriyle, mağduriyetlerine sebep olduğu Üsküdarlıların önüne sunuyor.

Ak Parti'yi itham ederek, CHP'yi ve kendisini, düzenlemeyi iptal ettiren itiraz konusunda haklı göstermeye çalışan İhsan Özkes kelime oyunlarıyla Üsküdarlılara mağduriyetlerinin müsebbibi olduklarını unutturmaya çalışıyor.

'Tepkileri ne olacak'

Kastamonu Tosyalıların STK yemeğinde kendisine imar sorusu yöneltildiğinde 'Ben imarı yüreğimle çözeceğim' diyerek konuyu geçiştiren İhsan Özkes'in bu tutumu dikkat çekmişti. Şimdiyse bu gelişmelerin ışığında akıllara tek bir soru geliyor. Üsküdarlılar, zaten çözülmüş olan mağduriyetlerine ilişkin kararın iptal edilmesinde rol oynayan İhsan Özkes'e ne tepki verecek? Bu soruya en net cevap 30 Mart günü görülecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Osman Nuri Topbaş Konyalı Gençlerle Buluştu
  • Konya’da “Türkiye’nin Dünyaya Uzanan Eli Konferansı”
  • Altunyaldız: "Şehitlerimizin ruhu şad olsun"
  • Usta: "Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz"
  • Davutoğlu: "Rabbim onlardan razı olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA