• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPlilerin Bakan Yıldıza tepkisi
27 Nisan 2010 Salı 08:40

CHP'lilerin Bakan Yıldız'a tepkisi

CHP'li Turgut Dibek, yumruklu saldırıya uğrayan Bakan Taner Yıldız'ın burnu sargılı olarak oylamalara katılmasına tepki gösterdi
Meclis Genel Kurulu'nda, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, yumruklu saldırıya uğrayan Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın burnu sargılı olmasına rağmen oylamalara katılmasına tepki gösterdi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Dibek'in sözlerine tepki gösterirken Dibek, "Siz niye rahatsız oluyorsunuz sizlerin söylemesi gereken şeyi ben söylüyorum" diye karşılık verdi.

Meclis Genel Kurulu'nda, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, yumruklu saldırıya uğrayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın burnu sargılı olmasına rağmen oylamalara katılmasına tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu'nda Anayasa değişikliği teklifinin 22'nci maddesi üzerindeki görüşmeler devam ederken, maddeyle ilgili CHP grubu adına söz alan Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, yumruklu saldırıya uğrayan Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın burnu sargılı olmasına rağmen anayasa değişikliği için Meclis'e getirilmesine ve oy kullandırılmasına tepki gösterdi.

Yıldız'ın oylama için helikopterle Ankara'ya getirildiğini belirten Dibek, "Utanmıyor musunuz, Türkiye'ye utanç tablosunu izlettiriyorsunuz" dedi. Dibek'in sözlerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ tepki gösterirken, Dibek, "Sizlerin söylemesi gereken şeyi ben söylüyorum, siz niye rahatsız oluyorsunuz" karşılığını verdi.

Dibek, AKP'ye "Bu millet hesabınızı kesmiş seçimde öyle bir Osmanlı tokadı yiyeceksiniz ki benden söylemesi" diye seslendi. AKP Grup Başkanvekili Suat Kılıç sataşma olduğu gerekçesiyle söz isterken, CHP sıralarında oturan Mersin Milletvekili Ali Oksal, "Önce sağlık bakanınıza bakın" diye tepki gösterdi. Kılıç ise "Sağlık bakanımız kendi sağlığını da korur sizin sağlığınızı da" karşılığını verdi.

Kılıç, CHP'li Dibek'in oylama usulü üzerinde kuşku ve kaygı uyandıracak ifadeler kullandığını belirtirken Meclis Başkanı Şahin, "Başkanlık Divanı olarak gizli oylamanın anayasaya ve içtüzüğe uygun olduğunu görüyoruz. Herhangi bir aksi yönde tespitimiz yok" diyerek Kılıç'a söz vermedi. İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül de sataşma olduğu gerekçesiyle söz alırken "Özgür irademle oyumu kullanıyorum. Oyuma ipotek koyacak kimseyi de tanımıyorum"dedi.

"HEPİNİZ BİLİYORSUNUZ ROMA'YI KİMİN YAKTIĞINI"

22'nci madde üzerinde MHP grubu adına söz alan Adana Milletvekili Kürşat Atılgan ise TSK'nın yıpratılmaması gerektiğini söyledi. Laf atan AKP Grup Başkanvekili Suat Kılıç'a "Yaşın gençtir belki orduda görev yapmamışsındır ama ordunun en büyük savunucularından biri sen olmalısın" dedi.

Kılıç'ın savunduğu karşılığını vermesi üzerine ise Atılgan, "Aferin. savunduğunuzu biliyorum. Çok iyi biliyoruz. Devam edin" dedi. Atılgan, "Hocanın biri bir okula tayin edilmiş. Çocukların bilgisini ölçmek için sormuş. Roma'yı kim yaktı demiş. Çocuklar biz yakmadık demişler. Müdüre şikayet etmiş, o da "öğrenci milleti böyledir hem yakar hem yakmadım der' diye cevap vermiş. Evine gitmiş karısına anlatmış. "Kenan Doğulu diye biri var. Yakarım Roma'yı da yakarım diyor. O yakmıştır' diye cevap vermiş. Hepiniz biliyorsunuz Roma'yı kimin yaktığını. Hepiniz biliyorsunuz ama sessiz kalıyorsunuz. Kadılık sisteminin getirmek istiyorsunuz ama ondan bile geri götürüyorsunuz. Kadılık sisteminde hiç değilse vezir arada bir kadının huzuruna çıkıp hesap verir" diye konuştu.

AKP'Lİ GÖKSEL'E MHP'LİLERDEN YOĞUN İLGİ

Şahsı adına söz alan AKP Niğde Milletvekili İsmail Göksel'in yaptığı konuşma ise Genel Kurul'da ilgi odağı oldu. Göksel'in Türk ordusuna yönelik sözleri MHP'lilerden de alkış aldı. Göksel'i konuşmasının ardından MHP milletvekilleri tebrik etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA