• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPden MHPye Erdoğan yalanlaması!
24 Nisan 2014 Perşembe 16:46

CHP'den MHP'ye Erdoğan yalanlaması!

Yusuf Halaçoğlu'nun 'Erdoğan üç yıllık fakülte mezunu, cumhurbaşkanı olamaz' iddiasına yanıt CHP Milletvekil Aydın Ayaydın'den geldi. Söz konusu iddianın doğru olmadığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversitede derslerine giren CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Erdoğan'ın okuduğu okulun 3 yıllık olması nedeniyle cumhurbaşkanı adayı olamayacağına yönelik iddianın doğru olmadığını, okulun 4 yıllık eğitim verdiğini söyledi.

Ayaydın, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi'nin 3 yıllık olması nedeniyle anayasaya göre Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olamayacağına yönelik iddiasına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın, 1978-1981 yılları arasında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne bağlı 4 yıllık eğitim veren İktisat ve Ticaret Yüksekokulu'nu bitirdiğini belirten Ayaydın, 4 yıl boyunca üniversitede Erdoğan'ın hocalığını yaptığını kaydetti.

"Mezun olduğu okulda yangın çıkmadı"

Ayaydın, Erdoğan'ı ve sınıf arkadaşlarını çok iyi hatırladığını dile getirerek, şunları söyledi:

"Sınıf arkadaşlarından biri de şu anda Marmara Üniversitesi'nde Profesör olan Mehmet Emin Arat, bir dönem rektör yardımcılığı yaptı. Sayın Başbakanın mezun olduğu tarihte, ihtilalden sonra YÖK kurulduğu için İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin ismi Marmara Üniversitesi olarak değişti. Bu nedenle Sayın Başbakan, 4 yıllık eğitim veren Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi diploması aldı.

Sayın Halaçoğlu'nun, yandı dediği Ticari ve İdari İlimler Akademisi doğrudur. Ticari İlimler Akademisi'nin Sultan Ahmet Kampüsü yandı ama Sayın Başbakan o okulda değildi, o okula bağlı Aksaray Fındıkzade Molla Gürani Caddesi'nde faaliyet gösteren, 4 yıllık eğitim veren İktisat ve Ticaret Yüksekokulu'ndan mezundur. Yangının çıktığı okuldan mezun değildir, Sayın Başbakanın mezun olduğu okulda yangın olmadı, dosyalar yanmadı."

"Sınavlarda araya bir sıra asker dizerdik"

Ayaydın, asistan olarak Erdoğan'ın hem sınavlarına hem de "para kredi dersine" girdiğini ifade etti.

O dönem okulda sol ve sağ görüşlü öğrenciler arasında yoğun çatışmaların yaşandığını anlatan Ayaydın, okulda sol görüşlü öğrencilerin hakim olduğunu dile getirdi.

Ayaydın, Başbakan ve diğer sağ görüşlü öğrencilerin bir yerde toplanıp, polis ve asker nezaretinde derslere ve sınavlara girebildiğini belirterek, "Hatta Haziran ve Eylül aylarında bunların sınavlarını yaparken, aynı sınav salonunda bunların arasına bir sıra asker dizip, sağ tarafta Sayın Başbakanın dahil olduğu grubu oturturduk, sol tarafta da sol görüşlü öğrenciler otururlardı" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA