• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPdeki yolsuzluğa Doğan sünsürü
11 Eylül 2010 Cumartesi 00:22

CHP'deki yolsuzluğa Doğan sünsürü

Eskişehir'de Atila Ölce adlı bir İnşaat Mühendisi, ilginç bir 'ilan' hazırladı. İlan'da her türlü yolsuzluk var. Ancak Doğan medyasında sansüre uğradı

Eskişehir'de Atila Ölce adlı bir İnşaat Mühendisi, hazırlattığı gazete ilanlarıyla, belgeleriyle usulsüzlüklerini hatırlattığı DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibilere “yeter durun artık” diyebilmek için referandumda “EVET” oyu kullanacağını açıkladı. Ancak bu ilan medya patronu Aydın Doğan'ın Vakfı'nda Yönetim Kurulu üyesi de olan DSP'li Başkan Büyükerşen'in engeliyle karşılaştı.

Eskişehir'de Atila Ölce adlı bir İnşaat Mühendisi, ilginç bir “ilan” hazırladı. Ölce, hazırladığı gazete ilanlarıyla, belgeleriyle usulsüzlüklerini hatırlattığı DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibilere “yeter durun artık” diyebilmek için referandumda “EVET” oyu kullanacağını açıkladı. Ancak bu ilan DSP'li Büyükerşen'in engeliyle karşılaştı.

Atila Ölce'nin hazırladığı ilanda, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Yılmaz Büyükerşen'in belgeli usulsüzlükleri hatırlatılıyordu. Ardından da “Yukarıda sayılan usulsüzlüklerin, belirli bir kısmıdır. Tüm bu hayırsız işleri yapan HAYIRCILARI ve İŞBİRLİKÇİLERİNİ etkisizleştirmek, ‘yeter durun artık' diyebilmek için, Devlet denetimi ve Yargı tarafsızlığı sağlanması, Devlet Denetim Bürolarının kurulması için Anayasa oylamasına EVET” deniliyordu. Bu ilginç duyuru DSP'li Başkan Büyükerşen'de şok etkisi yaptı.

HİÇ BİRİ YAYINLAMADI

Ölce, belgelere dayandırdığı duyuruyu Eskişehir'deki yerel gazetelerde yayınlatmak istiyordu. Ancak bu ilan medya patronu Aydın Doğan'ın Vakfı'nda Yönetim Kurulu üyesi de olan DSP'li Başkan Büyükerşen'in engeliyle karşılaştı. Büyükerşen'in baskılarına boyun eğen yerel gazetelerin hiç biri bu ilanı yayınlayamadı. Gazeteler Ölce'nin “Tüm sorumluluk bana ait, ücreti de artırabilirsiniz” teklifine rağmen, ilanı yayınlamaya yanaşmadı.

“BU BİR İLANDIR”

“Bu bir ilandır” denilen duyuruda, DSP'li Büyükerşen'in usulsüzlükleriyle ilgili şu ifadeler yer alıyor:

“1-Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in evindeki şahsi telefonunun faturasını belediyeye ödettiğini biliyor muydunuz?

(DSP'li Büyükerşen'in evine ait 2 bin 253 YTL'lik telefon faturasını belediye ödettiği, Sayıştay Raporları'yla da belgelenmişti. Vakit)

2-Peki düğünlerde taktığı altınların bedelini belediyeye ödettiğini biliyor muydunuz?

(Aynı Sayıştay raporlarında DSP'li Büyükerşen'in nişan ve düğünlerde taktığı takıların bedeli olan 1 milyon 76 YTL'yi de belediye bütçesinden ödediği kaydediliyor. Vakit)

3-1m3 C30 betonun fiyatı 60 TL + KDV iken çok fahiş fiyatlarla neredeyse piyasanın 4 katı fiyatla 224 TL'ye binlerce m3 beton alınarak kamunun büyük miktarda zarara uğratıldığını biliyor muydunuz?

4-Büyükşehir Belediye şirketlerinin sahte (naylon) faturalarla 848 bin TL zimmet yaptıklarını biliyor muydunuz?

5-Kadroda çalışmadıkları halde bazı kişilere açıktan para ödendiğini, maaş verildiğini biliyor muydunuz?

6-Belediyenin kiraya verdiği gayrimenkullerin büyük bölümünden kira, gecikme faizi alınmadığını, biliyor muydunuz?”

BELGELİ

İlanda, bu 6 maddenin hemen karşısında, ithamlara ilişkin belgelere yer verilmiş.

KENDİSİ “HAYIR”LA DONATTI

DSP'li Başkan Büyükerşen kendisi ise şehrin tüm bilbordlarını “referandumda hayır” mesajı içeren afişlerle doldurdu. İlk defa bu Ramazan ayında halka “Hayırlı Ramazanlar” dileğinde bulunan Büyükerşen, bilbordlara “Hayırlı Ramazanlar Dilerim” afişleri astırdı. DSP'li Büyükerşen ayrıca “'Eskişehir halkı HAYIR severdir” yazılı afişler de astırdı. Büyükerşen'in kelime oyunu içeren “Hayır”lı afişi şöyle: “Eskişehir Halkı HAYIR Severdir. Hayırsever Halkımızın Yardımlarını Bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi Aşevi”

İlanda “Büyükerşen'in evindeki şahsi telefonunun faturasını belediyeye ödettiğini biliyor muydunuz” gibi hatırlatmalarda bulunuluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA