• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHPde toplu istifa!
16 Şubat 2014 Pazar 17:34

CHP'de toplu istifa!

CHP Talas İlçe Başkanlığı'nın 17 kişilik yönetimi düzenledikleri basın toplantısı ile destekledikleri ismin belediye başkan adayı olarak gösterilmemesi sonrasında CHP'den topluca istifa ettiklerini açıkladı.

Talas İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuşan CHP Talas İlçe Başkanı Memduh Bektemir, '22 ay önce görevi devraldık. CHP içinde siyaset yapan herkes Talas örgütünün nasıl çalıştığını çok iyi bilir. Kayseri'de kimsenin hayal edemediği bir çok işi yaptık' dedi.

Pekdemir, 'Bütün çalışmalarımızı örgüte danışarak yaptık. Bazıları partiyi sağa çeksede biz hep sosyal demokrat olmaya çalıştık. Adımızın duyulmasından içimizden ve dışımızdan rahatsız olanlar oldu. Son yerel yönetimler aday belirleme sürecinde bunu açıkça gördük. Bizi başarısız göstermek için her dalavereyi çevirdiler. Genel Merkeze bildirdiğimiz Mustafa Aslan'ın adaylığını engellemek için her türlü şeyi yaptılar. Kısacası Talas'ta seçimin kazanılmaması için ne gerekiyorsa yaptılar. Ya genel merkez yanlış yapıyor veya yanıltılıyor. Bizi yok sayarak aday belirleyen bu anlayışı, bizim sesimizi duymayan genel merkez yöneticilerini protesto ediyor ve topluca istifa ediyoruz'

Örgütü tarafından Talas İlçe Başkan adayı olarak genel merkeze bildirilen Mustafa Aslan, 'Bilindiği üzere 2014 yılı yerel seçimlerinde CHP Genel Merkezi her nasılsa Kayseri'de Talas ilçe örgütünün adayını açıklayamamıştır. Bu saate gelindiğinde İl Başkanı tarafından bildirildiği üzere bir başka hanım arkadaşımızın isminin kabul edildiği öğrenildi. Ben CHP'li bir insan olarak 13 yıl il yöneticiliği yapmış bir insan olarak ilçe örgütümün daveti ve isteği üzerine bu görevi kabul etti. Burada ilçe örgütü bu isteği oy birliği ile kabul etti. Türlü beklentilerden sonra il yönetimi de benim adaylığımın uygun olduğunu genel merkeze bildirdi' dedi.

Aslan açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

'Bu yaşanan olaylara rağmen ben Kayseri Talas ilçe örgütünün istediği bir aday olarak bekledim. Ne bir muhatap bula ildiğim gibi bunun Kayseri'den sorulup soruşturulduğunu görmedim. Hiçbir şekilde adaylığı gündeme gelmeyen bir insan için adayınız bu dur denmesi Kayseri adına üzücüdür. Kayseri'de sayın Özhaseki paşa olduysa bu CHP'nin suçudur.

Biz bu halkın teveccühünü almış bir örgüt. Ama Kayseri örgütü lime doğranarak örgüt bu hale getirilmiştir. Talas ilçesinin böyle bir zafiyete uğratılması AK Parti'nin ayağının tökezlediği bir yerde destek görmesi anlamına geliyor. Ben kurultay delegesi olarak partimde üyeliğim bulunuyor. Bu benim şahsımın bir sorunu değil, ama CHP bu sorunu haftalar önce halletmeliydi. Burada ilçenin ve ilin aldığı bir kararı tanımayan CHP varsa Kayseri'de CHP örgütü yok demektir.

Kayseri'nin talihi ve kaderi olamaz. Burada birileri Kayseri'yi kurtarılmış bölge olarak görüyorsa bunun sebebi ana muhalefet partisi olarak bizleriz. Ben örgütümün adayıyım. Bu yetkiyi kimse benden alamaz. CHP demokratik parti ise kimse bunun üzerine konuşmamalı. Ben CHP'nin en iyi şekilde temsilini yaptım. Ben bu şartlarda bana bunu uygun görmeyen insanlar varsa bu insanlar samimi bir insan değildir. Bu halk bizden görev ve destek istiyor. Ama partimiz kendini bu duruma düşürüyorsa artık takdir halkımızındır. Örgütümüzün beni aday göstermesini kimse elimizden alamaz. Cumhuriyet Hatır Partisi ise kimin hatırını sayıyorlarsa gelsin o arkadaşlar bu örgütü alsınlar. Kayseri'de derin CHP kimse bu örgütü alsın gelsin ve derdimize çare olsun. Ben bu şartlarda partinin bu zafiyete düşürülmesini kınıyorum.

Bu Kayseri'ye yapılmış bir ihanettir. Kimin hatırı bizden yüksekse bir örgüt bir yana o şahıs ta terazinin diğer yanında ağır basıyorsa Sayın Genel Başkanımız bunu izah etsin. Nereden getiriyorlarsa bir örgüt getirsin ve bu saatte ne yapacaksa gelsin yapsın' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA