• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Konyalılardan özür dilemelidir
16 Mayıs 2011 Pazartesi 16:53

CHP Konyalılardan özür dilemelidir

Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, yerel basında yer alan CHPye Göre Konyalılar Gidip Manavgatta İçiyor haberine ve Konyanın düşürülmek istediği duruma tepki gösterdi.

Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, yerel basında yer alan “CHP’ye Göre Konyalılar Gidip Manavgat’ta İçiyor” haberine ve Konya’nın düşürülmek istediği duruma tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Konya mitinginin ardından, CHP İl Başkanı Cumhur Koyuncu’nun basına yaptığı açıklamada sarfettiği sözleri “Talihsiz bir açıklama” şeklinde nitelendiren Selvi, Konya’nın yatırımlarıyla, projeleriyle olduğu kadar ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda yaşanabilecek şehir olduğunu vurguladı.

Yerel bir gazetede, CHP İl Başkanı Cumhur Koyuncu’nun, T24 internet sitesi yazarı Doğan Akın’a yaptığı açıklamada yer alan ifadeleri üzülerek okuduklarını dile getiren Selvi, şunları söyledi:

“Okuduğumuz haberde, Sayın Koyuncu, Konya’da alkol tüketiminin yasak olduğu, belediyenin alkollü içecek veren restoranlara ruhsat vermediği, alkollü mekanların girişlerinde polis beklediği yönünde aslı olmayan açıklamalarda bulunmuş, Konya’da bu yüzden turistin konaklamadığını ileri sürmüş ve bu nedenle de Konyalıların gidip Antalya’da Manavgat’ta içki içtiğini kaydetmiş. Önceki yıllarda yaygın basında makaleleriyle Konya’da içki içmenin yasak olduğunu ileri süren yazarlar, Konya’ya gelerek, böyle bir yasağın olmadığını, istedikleri restoranda istedikleri gibi içki içebildiklerini yaşayarak görmüşken, Konyalı bir hemşerimizin şehrimizi karalayıcı, böyle bir mesnette bulunması bizi son derece üzmüştür. Gazetede yer alan bu açıklamalar gerçekten söylendi ise abesle iştigaldir. Sayın Koyuncu’nun bu yanlışından dönmesini ve Konyalılardan özür dilemesini bekliyoruz.”

Konya’nın herkesin ve her kesimin rahatça, huzurla yaşadığı ve hayatını özgürce idame ettirdiği bir kent olduğuna dikkat çeken Selvi, “Türkiye’nin en güzel sosyal tesislerine sahip, Mevlanasıyla, Meramıyla, Çatalhöyüğüyle, sanayisiyle, tarımıyla, eğitimiyle, gelişmişliğiyle dünyanın parmakla gösterdiği bir şehri bu kadar aşağılamak, küçültmek CHP’ye yakışmamıştır. Konya Hızlı Treni, yeni havaalanını, beşinci, hatta altıncı üniversiteyi, KOP’u, Mavi Tünel’i, büyük sulama projelerini, köylerimizin, beldelerimizin ve kırsal kalkınmanın şahlanışını konuşurken, ‘Konyalılar gidip Antalyalarda, Manavgatlara içiyor’ diyerek aşağılamak kabul edilebilir değildir. Konya’yı bu iftiralarına muhatap edenleri, gelişmişliği, büyümeyi, daha da büyütmeyi bir tarafa bırakıp, polemik peşinde koşanları yüce halkımızın takdirine havale ediyoruz” diye konuştu.

Selvi, konunun tekrar tekrar gündeme getirilmesinden duyduğu üzüntüyü bir kez daha dile getirerek, bu yanlışlığın düzeltilmesi için güçlü bir lobi oluşturulması gerektiğini sözlerine ekledi.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA