• Konya15 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Konusu

25 Mayıs 2010 10:59

Türkiye tarihi günler yaşıyor. Dr. Ali Can hocam haberkonya.com’daki yazısında “Bozuk arabaya yeni şoför”  başlığını kullanmış, Yeni Şafak Gazetesi yazarı Saygıdeğer Hocamız Prof Dr Yasin Aktay ise “Bayat mala yeni pazarlamacı” başlığı ile CHP’deki yeni durumu değerlendirmiş. Bu başlıkları ve yazıları okurken hem gülüyorum hem de derin derin düşünüyorum. Aslında net söyleyeyim CHP’de yaşananları net bir şekilde özetler mahiyette bu yazılar ve başlıklar. Ama biz yinede kısmen de olsa değerlendirmeye çalışalım.

 Doğan medya gurubunun bütün gazete ve televizyonları Kılıçtaroğlu övgüsüne devam ettiği şu günlerde olaya nasıl bakalım, nasıl değerlendirelim anlayamıyorum. Sorun nedir Türkiye’de, Kılıçtaroğlu neyi çözecek ve nasıl çözecek. Türkiye’yi mi değiştirecek CHP’yi mi, yoksa yine halkı değiştirmeye mi çalışacaklar arkadaşları ile birlikte, yeni politikalarla. CHP 1930 zihniyetini bırakamazsa nasıl ve ne ölçüde değişmiş olacak.

Şimdi elinde herbirinin ne kadar doğru olduğu defalarca tartışılmış olan belgelerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’lamı siyaset oyununa girecek Kılıçtaroğlu. Kafamız karışık, ben CHP’ye güvenmiyorum ve Kılıçtaroğlu’nın bir şeyi değiştirebileceğinide zannetmiyorum. “Rahşan Hanımı yanıma aldım karaoğlanım artık, Doğan Medya grubunu aldım Gandiyim artık” diyebilir ama bu nekadar gerçekçi olur.

Yoksulluğu çözeceğiz diyor, nasıl, özelleştirmeyi kaldırarak mı? İş bulacağım diyor nasıl, yabancı sermayeyi ülkeden kovarak, devlet olarak fabrika kurarak mı? Bu gerçekçi olur mu? Çin’e bakın, Çin’de ekonomi açılıma gidiyor, liberalleşmeye gidiyor ama biz içimize kapanarak bütün sorunlarımızı çözeceğiz öyle mi? Yahu bu çağda buna inanacak kaç kişi kaldı, içine kapanarak siyaset geliştirilebilir mi?

Bakıyorum, CHP’li kurmayların hepsi sinirli, sadece Önder Sav mutlu, ama zaten CHP Önder Sav’ın mantığından dolayı bu noktada değil mi? Ama aslında değişen bir şey olmuyor, şimdi adamlar yeni bir Türkiye kurmaya çalışıyorlar kendilerince, çünkü Başbakan Recap Tayyip Erdoğan onların istediği gibi çıkmadı. “İran’a saldırın bizde yanınızdayız” demedi,” bu işi diplomasiyle çözelim” dedi, İsrail’in yaptıklarını eleştirme cesareti gösterdi, “Filistinlilerle birlikteyim” dedi. “Biz güçlü bir ülkeyiz” dedi öyle mi ve bizde bunların, doğan medya grubunun peşinden gideceğiz ve 500 liralık gömleği ile Gandi’lik taslayan bir adamın bu ülkeyi değiştireceğine inanacağız öyle mi?

Yahu nasıl bir oyun bu, nasıl bir oyuna bizi inandırmak istiyorlar. Bakıyorum CHP’li Yılmaz Ateş ve bir çok CHP’li “hançerlendik” diyor, Baykal “kırgınım ama bu benim içimde kalacak” diyor ama Çakma Gandi bize değişim vaadediyor. Ah ülkem buna inanacak mısın?

Bir imam al yanına ve “ben bak dine karşı mesafemi kaldırdım de”, bizde inanalım öyle mi?

Ben çocukken hatırlarım köyde bir husus anlatırlardı. Köye korucu aranıyormuş.  Bir adam vardı o gelmiş ve ben korucu olayım demiş. O dönemin muhtarıda “iyide biz sizin için korucu tutuyoruz, seni korucu tutarsak seni kim önleyecek” demiş. Babam bu olayı hep anlatırdı. Şimdi biz zaten CHP’nin politikalarından kurtulmak için siyaset geliştiriyoruz ve değişim diyoruz, bunu CHP ile nasıl başaracağız, Önder Sav’la nasıl değişim sağlayacağız, zaten biz bunların ülkemizi mahveden, halkı ile kavga eden zihniyet için değişim demiyor muyuz? Ak Parti’yi bunun için iktidara taşımadık mı?

Bizim zaten kurtulmamız gereken CHP zihniyetidir. Halkını düşman ilan eden zihniyettir. Halka güvenmeyen, halkın dili ile dini ile düşman olan faşizan zihniyettir. Ez cümle Türkiyenin sorunu zaten CHP zihniyetidir.

495 liraya vestiyercinn verdiği gömleği basitce alıp parasını ödeyiveren ve kendisine Gandi dememizi bekleyen pahalı gömleğini “parasını ben verdim” diyerek savunan ve Gandilik yapan bir acaip siyasetçi ile CHP’lilerle ve Doğan Medya ile değişim olacak öyle mi? Gülüyorum ve hüzünleniyorum, bazı medya kuruluşlarını Ak Partinin yandaşı olarak ifade edenleri gördüğümüzde nasıl yandaşlık yapılır, dersi alıyoruz.  

Ben milletimizin bu komediye sadece güldüğünü düşünüyorum. Adam birgün aday değilim diyor sonra aday olup genel başkan oluyor. Yahu sen mi dürüstsün. Kendi genel başkanını ilk celsede bıraktın ve büyük oyunun bir parçası oluverdin.

İşte o malum kaseti bugün Kılıçtaroğlunu CHP genel Başkanı yapan zihniyet web sitelerine vermiştir. Bu konuda en küçük bir şüphe dahi duymuyorum. CHP’liler ellerinde hançerlerle geziyorlar ve ilk fırsatta en yakınındakileri hançerliyorlar. Ne tuhaf bir siyaset anlayışı.

 

Ufuk Turu” Meselesi
 Konu millete hizmet olunca gurur kibir olmamalı. Mesele millete hizmet olunca şahsi hesaplaşmalar devre dışında kalmalı ve mesele millete hizmet olunca herşeyden önce halka hizmetin hakka hizmet olduğu unutulmamalı. Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi Alanya’da Sivil Toplum Kuruluşlarının organize ettiği Ufuk Turu toplantısı vardı. Yeni Şafak Gazetesi, Memleket Gazetesi, Merhaba Gazetesi, Yeni Meram Gazetesi, Konya Postası Gazetesi, Cihan Haber Ajansı, Anadolu Ajansı bu toplantılarda yoktu, bununla birlikte sadece üç medya kuruluşu vardı ve onun dışında hiçbir medya kuruluşuda toplantılara katılmadı. Amacımız yıkmak değil yapmak onun için ayrıntıya girmeyeceğim ama bence büyüklerimiz bunun nedenini araştırmalıdır. Bakın dünyada yapılan bütün etkinlikler tanıtıma muhtaçtır ve tanıtım yaparsanız, medyada yer alırsanız etki oluşturursunuz. Hala bu konuyu mu anlatacağız ve bu bir televizyonla iki gazeteyle başarılacak bir şey değildir etkili tanıtım. Hatta burada yapılan hata bu gazetelere ve televizyona da zarar verir. Büyüklerimiz lütfen bizi anlayın, amacımız eleştirip yıkmak değil amacımız yapıcı olmak, yukarıda saydığımız medya kuruluşları neden bu toplantılara katılmadı lütfen araştırın. Bu güzel toplantılar neden yeterince gündem bulamadı, bunu anlamaya çalışın, yoksa çok ağır eleştiriler gelmeye başlar ve bu ağır eleştiriler yıkıcı olur, vallahi billahi bütün emeklere yazık olur. Bu vebali kaldırabilir misiniz?

Yok çok basit bir şey yahu, medyayı konuşmayı biliyoruz da medyanın nasıl davet edileceğini, nasıl getirilip götürüleceğini bilmiyor muyuz? Bakın basit rotüşlarla bu konular çözülür çözülmezsa yarın bu büyük buluşmalar çözülmeye başlar ki işte o zaman iş işten geçmiş olur ve kimse de sonun önüne geçemez. İnanınız samimi bir şekilde eleştirmeye çalışıyorum, lütfen yanlış anlamak yerine yanlıştan vaz geçin.  

  

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya - Antalya yolunda feci kaza: 2 ölü, 3 yaralı
  • "Şehrin Tasarım Atölyesi" hizmette
  • Türkiye Huzur-6 uygulamasına Konya'da 500 polis katıldı
  • "Konya'dan geldik defineciyiz" dediler, sonra da dolandırdılar
  • İHH 105 ülkede Ramazan’ı yaşatacak

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA