• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Gençlik Kollarında seçim heyecanı
12 Mayıs 2012 Cumartesi 13:07

CHP Gençlik Kolları'nda seçim heyecanı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Selçuklu Gençlik Kolları gerçekleştiği seçim sonucu yeniden yönetimini belirledi.
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Selçuklu Gençlik Kolları gerçekleştiği seçim sonucu yeniden yönetimini belirledi. Yapılan seçimle CHP Selçuklu Gençlik Kolları başkanı Uğur Şanlı yeniden başkanlığa seçildi.
 
CHP Selçuklu İlçe başkanlığında gerçekleştiren Gençlik Kolları yönetiminin yeniden belirlendiği seçime, CHP Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Yeniyol, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Konya il Gençlik Kolları başkanı Genç Osman Killik ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

CHP Selçuklu Gençlik Kollarının yapılan seçiminden sonra tekrar başkanlığa seçilen Uğur Şanlı, yaptığı konuşmasında yerelde yapılan demokrasi sınavlarının büyük kurultayı demokrasi şölenine hazırlayacağını belirterek, “İlçe kongresinin 17 Haziran'da yapılacak CHP Gençlik Kolları kurultayının yereldeki hazırlayıcısı olacaktır. Yerelde yapılan bu demokrasi sınavları büyük Kurultayımızdaki demokrasi şöleninin hazırlayıcısıdır. Ülkemize demokrasiyi yerleştiren parti olan CHP'nin gençleri olarak ülke gençlerine demokrasi kültürünü yerleştirmek bizim en büyük misyonumuzdur, CHP Selçuklu Gençlik Kolları yönetim kurulu olarak üyelerimizin takdiriyle bize verilen bu onurlu görevi layıkıyla yerine getireceğimize inanıyor ve kendimize güveniyoruz” dedi.
19 Mayıs Coşkusu Engellenemez
 
19 Mayıs coşkusunun hiçbir kimse tarafından engellenemeyeceğine dikkat çeken Uğur Şanlı;

“Engelliler haftasının başladığı bu günlerde Konya Büyükşehir Belediyesi hala şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza engel teşkil ediyor. 23 yıldır yenilenmeyen tramvaylar şehrimizde ki engellilere hitap etmiyor. AKP iktidarı kendi deyimiyle ustalık dönemini yaşarken önce 29 Ekim, şimdide 19 Mayıs kutlamalarını yasaklamaya çalışarak Cumhuriyet düşmanlığını ortaya dökmektedir. 19 Mayıs'a yaklaştığımız için ayrı bir paragraf açmak istiyorum. 19 Mayıs, sadece Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı değil, sömürüye, batı emperyalizmine ve bunların yerli işbirlikçilerine karşı başlatılan bağımsızlık mücadelesinin ilk durağıdır. Viyana Kuşatmasında sonrası başlayan ve yüzyıllar süren geri çekilişe karşı açılan isyan bayrağıdır. Bu isyan dünyada bağımsızlık mücadelesi veren tüm toplumlara örnektir. Bu noktadan hareketle hiç bir kişi ve kurum yurttaşlarımızın yüreğindeki 19 Mayıs coşkusunu engelleyemeyecektir. Biz de CHP Selçuklu İlçe örgütü olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum günü kabul ettiği 19 Mayıs'ı Konya'da yurttaşlık bilinci içinde çoşkuyla kutlayacağız” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA