• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Büyükşehir Adayı İbrahim IŞIK
10 Şubat 2014 Pazartesi 14:36

CHP Büyükşehir Adayı İbrahim IŞIK

Konya İl başkanlığının adaylar üzerinde günlerdir süren çalışması sonunda Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayını İbrahim Işık olarak açıkladı.
Genel merkezin onayladığı CHP Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Harita Mühendisi İbrahim Işık, “ Rantın değil, halkın belediyesi anlayışıyla hareket ederek Konya’nın hak ettiği hizmete kavuşturacağım. Şehrimizin sorunlarının çözümüne yönelik projemiz vardır. Belediyecilik anlayışımızda halkımız öncelikli olup, şehrimizin geleceğine birlikte karar vereceğiz. İnsan odaklı bir kentsel dönüşüm uygulaması gerçekleştireceğiz. Çağdaş ve sosyal belediyecilik anlayışını Konya’ya tanıştırmak amacıyla aday oldum. Hemşehrilerimizin desteğini bekliyorum” dedi.
 
İbrahim Işık özgeçmişi hakkında da şu bilgileri verdi: “1958 Taşkent Balcılar Beldesi doğumluyum. Babam 1949 – 1975 yılları arasında Sarayönü Gözlü D.Ü.Ç. işçi olarak çalıştı ve emekli oldu. İlköğrenimimi Gözlü Devlet Üretme Çiftliği ilkokulunda, orta ve lise tahsilimi Sarayönü, Ankara, Konya’da yaptım. 1977 yılında Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü FKB bölümünde bir yıl eğitim görüp ayrıldım. 1978 yılında Konya DMMA Harita – Kadastro Mühendisliği bölümüne girdim. 1983 yılında mezun oldum. Harita Mühendisi mesleğimi işveren ve yönetici olarak otuza yakın ilde, ilçe ve köylerinde çeşitli alanlarda çalışıp ülkeme hizmet verdim. Hizmet verdiğim kurumlar; İller Bankası AŞ., DSİ, Karayolları, Tarım İl Müdürlükleri, Köy Hizmetleri ve birçok belediyenin imar uygulama işleri, 18. madde uygulaması, kamulaştırma, etüt, proje ve arazi toplulaştırma mühendislik hizmetleri işlerini yaptım. Halen davam etmekteyim. 1998 – 1999 yıllarında CHP Meram İlçe yöneticiliği, 2011 - 2014 yılları arasında CHP Konya İl Yönetim Kurulu’nda görev yaptım. Evliyim, eşim Barbaros İlköğretim Okulu’ndan emekli fen bilgisi öğretmeni, büyük oğlum ODTÜ İnşaat Mühendisliği 3. sınıf,  küçük oğlum ilköğretim 8. sınıf öğrencisidir.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA