• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çeteleri hatırlattı ve...
17 Ağustos 2010 Salı 22:58

Çeteleri hatırlattı ve...

Çorum'da halka seslenen Başbakan Erdoğan, çeteleri hatırlattı...
Miting alanında coşkulu kalabalığa seslenen Başbakan Erdoğan'ın hedefinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı. Soy tartışmalarına devam eden Başbakan Erdoğan, 'Son haftalarda bir şey çıktı; gittiği her yerde köklerinden bahsediyor. Köklerinin Akşehirli olduğunun üzerine basa basa söylüyor.niye göğsünü gere gere ben Dersimliyim diyemiyorsun? Burada bir incelik var. Dersim katliamının altında ne yatıyor? 10 binlerce insan orada katledildi. Kim katletti, hangi zihniyet katletti, CHP zihniyeti katletti. Diyor ki ben o zaman doğmamıştım. Biz senin mensubu olduğun zihniyetin soy ağacının ne yaptığını anlatıyoruz.' diye konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

ÇORUM'DA 1980'DE YAŞANANLARLA DÖRTYOL'DAKİLER AYNI ZİHNİYET

Çorum Erdoğan miting Dörtyol'daki olay Deşifre oldu
1980 yılında bir çok vatandaşımız öldürüldü. Çorum'da yaşananlar asla bir sağcı solcu çatışması değildi, alevi Suni çatışması da değildi. Burada açık açık bir kışkırtma yaşandı. Aynı şeyi Maraş'ta, Sivas'ta Gazi Mahallesi'nde de yaptılar. İstanbul Gazi mahallesinde de yaptılar. Bugün açığa çıkartılan çeteler sokakları kan gölüne çevirerek bu millete rota çizmek istediler. Bugün de zaman zaman benzer şeyler denediler tıpkı 1980'de çorumda olduğu gibi. İnegöl'de öyle Dörtyol'da öyle... Bakın kimlerin arabaları kullanılıyor, kimler teknik takibe takılıyor. ama hamdolsun daha harekete geçmeden bunlar deşifre ediliyor.

MİLLETİN EMANETİNİ CANIMIZDAN İLERİ TUTUYORUZ

Şimdi artık çetelere avukatlık yapan iktidar yok çetelerden hesap soran milletin iktidarı var. Şimdi artık şapkasını alıp gidenler yok. Şimdi milletin emanetini canından ileri tutan bir iktidar var. Bu ülkede artık çetelerin değil milletin dediği oluyor. Artık mafya değil, çeteler değil millet Türkiye'ye yön veriyor.

CHP zihniyeti benim vatandaşıma bidon kafalı diyor. Anayasa değişikliği milli iradeyi gerçekten egemen kılmaktır. Çorum yiğidin harman olduğu yerdir.

Evet demek bir daha 12 Eylül yaşanmasın demektir. Burada Çorum'dan soruyorum; ileri demokrasi mücadelemizde yanımızda mısınız? Kardeşlik mücadelesi için yanımızda mısınız? Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne geçmeye evet mi?

DENİZ SUYU GİBİ NE İÇİLİYOR NE DE GEÇİLİYOR

Çorum'un güzel bir sözü var, Deniz suyu gibi ne içiliyor ne de geçiliyor. CHP milletvekilleri Silivri'ye gitti. Orada Danıştay saldırganlarıyla yan yana oturuyorlar. Genel başkanları da meydanlardan bol bol selam gönderiyor. CHP'nin yeni genel başkanı Ergenekon'un avukatı değiliz diyemedi. Meydanlardan selam olsun diyor. Darbelerle hesaplaşamıyorlar.

Varsın onlar statikoyu korusunlar ama ben inanıyorum ki CHP'ye oy veren kardeşlerim bu gerçekleri görecekler. Aynı şekilde MHP yönetimi de hayır diyor. Taban başka tavan başka.. MHP CHP'ye vagon oldular. Ya CHP' ile MHP yan yana gelebilir mi? Bu proje darbe anayasasına karşı milletin projesidir.

SENDİKALAR NEDEN KARŞI ÇIKIYOR
Açık ve net söylüyorum, toplu iş sözleşmesi diye bir madde var. Eskiden bilirkişiye gidiliyordu, ardından karar bize geliyordu. Ama şimdi bize gelmiyor.. Bilirkişiye gidiyor ve oradan çıkan karar nihai karar oluyor. Ama biz işçiden yana olanlar, toplu sözleşmeden yana olanlar diyor ki, bu işi halk oylamasından sonrasına bırakalım diyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Şimdi kusura bakmasınlar, arkadaşlarım kendileriyle görüşecekler. böyle üç beş kuruşa simit yok. Dürüst ol, ideolojik davranma. İki kere iki dört.. Sabah da böyle akşam da.. Bu insanlara haddini bildirmek milletimin görevi.

NİYE DERSİMLİ'YİM DİYEMİYORSUN

Erdoğan: Kılıçdaroğlu Dersimli olduğunu niye diyemiyor
Son haftalarda bir şey çıktı; gittiği her yerde köklerinden bahsediyor. Köklerinin Akşehirli olduğunun üzerine basa basa söylüyor.niye göğsünü gere gere ben Dersimliyim diyemiyorsun? Burada bir incelik var. Dersim katliamının altında ne yatıyor? 10 binlerce insan orada katledildi. Kim katletti, hangi zihniyet katletti, CHP zihniyeti katletti. Diyor ki ben o zaman doğmamıştım. Biz senin mensubu olduğun zihniyetin soy ağacının ne yaptığını anlatıyoruz. Cumhuriyeti biz kurduk diyorsunuz ama önünüze bu fatura geldi mi bu faturayı kabul etmem diyeceksiniz. Yok öyle 25 kuruşa simit.

Hiç kimse kökeninden soyundan dolayı horlanamaz. Kökenini saklayanlardan kimseye fayda gelmez. Gel 12 Eylül'de bu değişikliğe evet de ki kendini daha özgür hissedebilesin. Fişlemeye son vermek için gel sen de evet de.

Bu alevidir, bu sunidir, bunun annesi başörtülü, bu alkol içer gibi fişlemelere son vermek için evet diyelim.

Kılıçdaroğlu'nun cebinde hazine mi var bilemiyorum. Ha bire dağıtıyorlar... Bunlar 9 yıl görev yaptıkları SSK'da sürekli zarar zarar...

MHP'Lİ FAŞİSTLERİ Mİ ALACAĞIZ DİYORLARDI

CHP'nin Moğultay'ı ve Seyfi Oktay'ı.. Biz CHP'lileri atamayacağız da MHP'li faşistleri mi atayacaktık... Ama gel gör ki bugün MHP ve CHP kol kola gidiyor.. Nereden nereye...

Üniversitelerdeki kat sayı meselesi beni dertlendiriyor. Kızlarımız eğitim özgürlüğünü kullanmak için, başörtüsüyle üniversiteye gidemeyen kızlarımız.. Meclis'te MHP ile el ele verdik. 411 oyla bunu ele geçirdik. O gün malum medya Kaosa kalkan 411 el diye başlık attı. Bunu meclis oyluyor ve sen kalkıp buna kaosa kalkan el diye veriyorsun. Ne oldu ardından hemen CHP bu 411'i Anayasa Mahkemesi'ne götürdü mü? Ve sayın Kılıçdaroğlu, sizin de o metinde imzanız var mıydı? Siz o zaman doğmuştunuz değil mi? Şimdi çıkıp başörtüsünü biz hallederiz diyorsunuz. Siz bu milleti enayi mi sanıyorsunuz? Biz bunlara gereken dersi milli iradeyle vereceğiz.

Şimdi bolluk var, bereket var. Daha güzel günler geliyor. Yeter ki birbirimize inanalım. En kısa zamanda ufkumuzda çok daha farklı şeyler göreceğiz. Şimdi soruyorum; artık Çorum'da benim içim birden çok sendikaya girebilecek? Buna evet mi?

Odalara söylüyorum. Bugün bitaraf olanlar yarın bertaraf olacaklar, bunu unutmasınlar
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA