• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cesur:Konyalılar krize karşı tedbirliler
14 Ocak 2012 Cumartesi 13:09

Cesur:'Konyalılar krize karşı tedbirliler'

Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Başkanı Soner Cesur, bir şirketin kurulmasının, kara geçmesinin ve markalaşmasının bir süreç gerektirdiğini söyledi.

Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Başkanı Soner Cesur, bir şirketin kurulmasının, kara geçmesinin ve markalaşmasının bir süreç gerektirdiğini söyledi.

Cesur, Dernek binasında düzenlediği basın mensuplarıyla tanışma toplantısında, Konya'ya ve Konyalılara hizmet için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Derneğin faaliyetlerini yürütürken yerli ve yabancı meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşlarıyla doğrudan veya dolaylı çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Cesur, ''Üyelerimizin bilgi birikimi ve deneyimlerini artırarak, yüksek kalite ve standartta hizmet üretmelerini sağlamak, dış ticaret ve pazarlama kapasitelerini geliştirmek amacıyla seminer konferans, gezi, ikili iş görüşmeleri, yabancı işadamı heyetleri ağırlama gibi birçok faaliyet geliştirdik'' dedi.

Türkiye nüfusunun genç olduğu gibi Konya'daki şirketlerin tarihinin de genç olduğunu ifade eden Cesur, ''Türkiye'deki şirketlerin yaşına baktığımızda, 10-20 senelik şirketleriz. Yurt dışındaki şirketler 120-150 yıllık firmalar ve bu işler kolay bir süreç değil. Bir şirketin kurulması, kara geçmesi ve markalaşması bir süreç gerektiriyor. Şirketlerin büyümesi de bir alt yapı gerektirir ve markalaşma zamanla olur. Konyadaki şirketlerimiz çok yeni ve bizim de biraz zamana ihtiyacımız var. Tabi ki bunun yanında, devletin, ekonomiye, özel sektöre müdahaleleri en aza indirmesi gerekiyor'' diye konuştu.

Olası krizlere karşı Konyadaki iş adamlarının daha az etkileneceğini düşündüklerini vurgulayan Cesur, şunları kaydetti: ''Konyalı işadamları krize karşı daha tedbirliler, çünkü buradaki işadamlarının borçlanma oranları daha az. Yatırımlarını daha az finansmanla sağlıyorlar ve paralarının yettiği kadar yatırım yapıyorlar. İsraftan uzak bir yaşamı var Konyalının. Yatırımlarımızı daha dikkatli yapıp ihracata dayalı yatırımlar yapmamız hepimizin yararına olacaktır diye düşünüyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA