• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemiyet, TGFnin üyesi değil!
20 Aralık 2012 Perşembe 17:34

Cemiyet, TGF'nin üyesi değil!

Konya Gazeteciler Cemiyetinin twitter hesabından yapılan duyuruda KGCnin TGFnin şubesi ve memuru olmadığı, aldıkları kararın da dikkate alınması gereken bir durum oluşturmadığına dikkat çekildi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 23 Eylül 2012 Pazar günü Ankara’da yapılan genel kurulu, hukuk ve iyi niyet kurallarına aykırılıkların yaşandığı bir toplantı olarak Türk basın tarihindeki yerini almış, kongrenin yasallığı ve dolayısıyla geçerliliği tartışmalı hale gelmişti. Aralarında Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin de bulunduğu 40 cemiyet başkanı ortak bildiri yayımlayarak seçimlerdeki şaibeleri dile getirmiş ve tepki göstermişti. Gösterilen tepkilerle köşeye sıkışan TGF yönetimi, sudan bahanelerle karşısında sağlam duruş gösteren Anadolu cemiyetlerini bir bir saf dışı bırakmaya çalışıyor. TGF son olarak da Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin üyeliğini düşürdü.

KARAR UMURUMUZDA DEĞİL

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin twitter hesabından yapılan duyuruda KGC’nin TGF’nin şubesi ve memuru olmadığı, aldıkları kararın da dikkate alınması gereken bir durum oluşturmadığına dikkat çekildi. Öte yandan bir süre önce KGC üyeliklerinden istifa eden bazı basın kuruluşlarının yaptıkları yayımlarla durumu önemli bir hal gibi göstermeye çalışmaları da dikkat çekti. Üyelikten istifa etmelerine rağmen halen KGC’yi yıpratmaya çalışan bazı çevrelere yine cevap KGC’nin twitter hesabından geldi. Açıklamada, “Türkiye Gazeteciler Federasyonu'ndan KGC'yi atmışlar diye zil takıp oynayanlar bilmeliler ki TGF'yi Ergenekon'a gönül verenler yönetiyor. Her hafta Silivri'ye gidip Ergenekon'dan yargılananlara destek olan TGF'ye üye olmak Konya Gazeteciler Cemiyeti'ne yakışmazdı zaten. Konya Gazeteciler Cemiyeti TGF'nin şubesi değil, yönetimi de TGF’nin memuru değil” denildi.

KGC DERGİSİ’NDEKİ AÇIKLAMA

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin tahfif eden açıklamalarla ilgili olarak Cemiyet’in yayın organı olan Konya Haber’de cemiyetten istifa edenlerin ve kalanların sayısı verilmişti. KGC’den yapılan açıklamada şöyle denildi: “Konya Gazeteciler Cemiyeti'nden İstifa edenlerin sayısı 77'dir. Yani toplam üye sayısının çeyreği. Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin üye sayısı 224'tür. Hiç gazeteci kalmadı diyenlerin yalanlarını yüzlerine vuruyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA