• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cem Zorlu Ak Partiden aday adayı oldu
10 Mart 2011 Perşembe 16:46

Cem Zorlu Ak Parti'den aday adayı oldu

İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Cem Zorlu, 12 Haziranda yapılacak milletvekili seçiminde AK Partiden aday adayı olacağını açıkladı.
İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Cem Zorlu, 12 Haziran’da yapılacak milletvekili seçiminde AK Parti’den aday adayı olacağını açıkladı.
 
İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Cem Zorlu Konya'nın Türkiye’de önemli bir şehir,  Orta doğunun kalbi veTürkiye'nin ise Dünya’da önemli bir ülke olduğunu aktardı.
 
Konya’da doğup büyümüş ve Anadolu’nun çeşitli şehirlerini bir vesileyle ziyaret etmiş biri olarak Konya’nın değerini bildiğini söyleyen Zorlu, şu açıklamalarda bulundu: ''Aynı şekilde Almanya başta olmak üzere Mısır, Ürdün, Azerbaycan gibi dünyanın farklı ülkelerinde akademik görev yapmış biri olarak ta ülkemin değerini biliyorum. Ak parti hükümeti sayesinde hem doğduğum topraklardaki hem de ülkemdeki değişime bizzat şahitlik ettim. Bu değişimin getirdiği heyecanla siyasete girmeye karar verdim. Siyasetin hakkıyla yapıldığı takdirde büyük değişimlerin sağlanabileceğini isbat eden Ak Parti saflarında yer almaktan onur duyduğumu ifade etmek isterim. Ülkemiz açısından önemli, bir o kadar da lüzumlu değişikliklerin yaşandığı referandumun ardından yeni bir seçim sürecine giriyoruz. Ak Parti hükümeti, Türkiye’de bu seçimlerden sonra anayasa değişikliği başta olmak üzere pek çok yapısal dönüşümü sağlamayı planlıyor'' dedi.
 
Uzun yıllar yurt dışında görev yapmış ve oralardan tecrübeler derlemiş, Türkiye'yi doğudan, batıdan ve kuzeyden gözlemlemiş bir akademisyen olarak ülkedeki bu değişime katkı sağlamayı sorumluluk addedddiğini ifade eden Zorlu, Çok genç ve dinamik bir nüfusu olan ülkemizin daha verimli bir iş gücüne ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 
 
Bu günlerde İslam ülkelerinin bir kısmında önemli idari değişikliklerin yaşandığını söyleyen Zorlu şu ifadelerde vulundu:'' Bu ülkelerin halkları çoğunlukla ülkemizin yönetim biçimini ve Sayın Başbakanımızı örnek alıyorlar. Öyle görünüyor ki, birkaç yıl içinde bu bölgedeki etkinliğimiz çok daha üst seviyelere çıkacak ve bizim tüm dünya ile kuracağımız ciddi iletişim alanları oluşacak. Akademik birikimi ve tecrübesi bu iletişim alanlarıyla uyumlu olan kişilerin bu sürece olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum. Ekonomik açıdan ülkemize bakacak olursak Ak Partinin başarılı politikaları sonucu ekonomimiz dünya sıralamasında 16. sıraya yükselmiş durumda. Sosyal hayat açısından ülkemize bakarsak, eğitim ve sağlık imkânlarında, güvenlik ve insan hakları konusunda, yaşam kalitesi ve satın alma gücünde köklü değişimlerin yaşandığı bir Türkiye görmekteyiz. Her alanda yaşanan bu değişime duble yolları, hızlı tren ağlarını, dünya standartlarında inşa edilen kamu binalarını, hava taşmacılığının geldiği son noktayı da ekleyebiliriz. Ak Parti iktidarda olduğu sürece çok kısa zaman içerisinde medeni imkânlar bakımından Avrupa’yı geçmemiz hayal bile değil artık. Kendi yakın çevremde de gözlemlediğim bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum: Ak Parti’nin bu hizmetleri muhalif parti tabanları tarafından bile takdirle karşılanmaktadır.
Yukarıda ifade ettiğim değişimlerin eğitim merkezli bir strateji ile daha da ileri taşınabileceği bir vakıadır. Artık Avrupa’da olduğu gibi lise mezunu gençlerimizin birkaç dil öğrenerek mezun olmalarının zamanı gelmiştir. Eğitimle ilgili projeler, ivedilikle ehil insanların önderliğinde hayata geçirilmelidir. Avrupa ve Arap ülkelerinde kazandığım tecrübelerin bu sürece katkı sağlayacağı inancındayım'' dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Seydişehir-Antalya Karayolunda Trafik Yoğunluğu
  • Konya’da Amatör Spor Kulüplerine destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA