• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik:Selçukun bölünmesine karşıyız
27 Ocak 2011 Perşembe 12:31

Çelik:'Selçuk'un bölünmesine karşıyız'

Konya Platformu Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, ''Konya Üniversitesi'nin, Selçuk Üniversitesi'ni bugünden bölerek kurulmasına karşıyız'' dedi.
     Konya Platformu Eğitim, Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, ''Konya Üniversitesi'nin, Selçuk Üniversitesi'ni bugünden bölerek kurulmasına karşıyız'' dedi.
     Çelik, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Selçuk Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesi'nin ardından bir devlet üniversitesi olarak Konya Üniversitesi'nin kurulduğunu anımsattı.
     Selçuk Üniversitesi'nden bağımsız olan Konya Üniversitesi'nin, SÜ'de bulunan bazı fakülteleri bünyesine dahil edeceğine yönelik iddiaların bulunduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:
     ''İlerleyen yıllarda fiziksel büyüklüğü nedeniyle bölünmesi gündeme gelebilecek Selçuk Üniversitesi'nin bölünmesiyle yeni bir devlet üniversitesi kazanmamız bir yanda dururken, bugünden bölerek ileride doğabilecek beşinci bir üniversite fırsatının engellenmesini açıkça doğru bulmuyoruz. Beşinci bir devlet üniversitesi demek, yeni kaynak, yeni bir istihdam ve yeni bir eğitim yuvasıdır. Duyumlarımıza göre SÜ Meram Tıp Fakültesi, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi yeni kurulan üniversiteye dahil edilecek. Konya Üniversitesi'nin, Selçuk Üniversitesi'ni bugünden bölerek kurulmasına karşıyız.''
     Çelik, Konya'nın teknik üniversiteye ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA