• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik,Selçuk iletişimin en iyiler arasında olduğunu söyledi
09 Ocak 2010 Cumartesi 13:49

Çelik,Selçuk iletişim'in en iyiler arasında olduğunu söyledi

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Medya ve Siyaset konulu söyleşi Gazeteci ve Program Yapımcısı Kadir Çelikin katılımıyla gerçekleşti.

Çelik: “ Ben önce insan sonra gazeteciyim”
    Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “Medya ve Siyaset” konulu söyleşi Gazeteci ve Program Yapımcısı Kadir Çelik’in katılımıyla gerçekleşti. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Malazgirt Salonunda yapılan programa İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, Öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

    Söyleşi de ilk olarak Selçuk Üniversitesi ve İletişim Fakültesinin tanıtım filmi gösterildi. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Şeker yönetimindeki söyleşi de Medya ve siyaset ilişkilerinin dünü, bugünü ve yarının masaya yatırıldı.
 
    SELÇUK İLETİŞİM EN İYİLER ARASINDA
    Program öncesi İletişim Fakültesini gezdiğini ve çok beğendiğini anlatan Kadir Çelik, “Türkiye’de pek çok iletişim fakültesini gezdim ve biliyorum. Selçuk İletişim’in bunların arasında en iyi fakülteler arasında yer aldığı bir gerçektir. Kendilerine yükledikleri ‘Biz en iyiyiz’ sözünü sonuna kadar hak ediyorlar. Diğer iletişim fakülteleri arasında bu kadar donanıma ve uygulama birimlerine sahip başka üniversite yok” dedi.
 
    Medya ve Siyasetin birbirlerini etkileyip etkilemedikleri konusunun her zaman tartışıldığını söyleyen Çelik, “Her dönemin iktidarları bir takım güçleri ve olanakları kullanıyor. ‘Yandaş Medya’ dediğimiz kavramı da her hükümet döneminde rahatlıkla görebiliriz. Şu da bir gerçektir ki bağımsız medya olmadan demokratik bir toplumdan söz edilemez. Demokrasi’nin bana göre iki tane tanımı vardır: Birincisi Hak ve Hukuk. İkincisi ise muhalefetliktir. Gazetecilerin de önemli bir tarafı muhalefetliktir. Çünkü gazeteciler toplumdaki aksaklıkları, eksiklikleri ve yanlışları aktarırlar. Ancak bunun yanında iyi ve doğru olan şeyleri de aktarmaları gerekir” diye konuştu.
 
      BEN ÖNCE İNSAN SONRA GAZETECİYİM
 
    Ben önce insan sonra gazeteciyim diyen Kadir Çelik ‘Medya ve Siyaset’ ilişkileri arasında önemli olan bu ilişkinin ölçüsünü ayarlayabilmektir. Bir gazeteci için elinde bilgi ve belge olduğu halde onu yayınlayamamak kadar kötü bir durum olamaz. Bu anlamla bende bazı sıkıntılar yaşadım. Eğer sadece gazetecilik yapan bir medya patronuysanız o zaman özgür ve keyifli işinizi yapıyorsunuz demektir ama günümüzde bunu göremiyoruz. İktidar yanlısı medya, dün vardı bugün de var yarında olacaktır” dedi. 
 
            Genç iletişimcilerin sorularını da yanıtlayan Kadir Çelik’e program sonunda Dekan Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, plaket verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA