• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelikin iddialarına cevap geldi!
05 Temmuz 2012 Perşembe 10:37

Çelik'in iddialarına cevap geldi!

Hüseyin Çelik'in, Konya'da yaptığı 'bomba' konuşma üzerine dönemin valisi ve eski Emniyet Müdürü'nden açıklama geldi.

Hüseyin Çelik'in, Konya'da yaptığı 'bomba' konuşma üzerine dönemin valisi ve eski Emniyet Müdürü'nden açıklama geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, 1995'te üniversitedeki odasına vali tarafından bomba koydurulduğu yönündeki sözlerini, dönemin Van Valisi Mahmut Yılbaş, her türlü vicdan, insaf ve sağduyu değerlerinden mahrum ve gerçek dışı olarak değerlendirdi.

Yılbaş, yazılı açıklamasında, Çelik'in bir basın açıklamasında, Van Valiliği yaptığı döneme ilişkin iddialarda bulunduğunu belirtti.
 
İddiaları ''Her türlü vicdan, insaf ve sağduyu değerlerinden mahrum ve gerçek dışı'' olarak niteleyen Yılbaş, bu iddiaların, zamanın Van Emniyet Müdürü'nün ifadesine dayandırıldığını, adı geçen Emniyet Müdürü İsmail Karaman'ın konuya ilişkin açıklamalarına internetten ulaşılabileceğini kaydetti.
 
Yılbaş, açıklamasında, ''Başka bir izahata gerek görülmeyen asılsız bu isnatlarla ilgili tutumumuz gereken zamanda, gerekli hukuki usul ve esaslara göre belirlenecektir'' ifadelerine yer verdi.

Eski Van Emniyet Müdürü İsmail Karaman ise, Hüseyin Çelik'in açıklamasının doğru olmadığını savundu.

Böyle bir beyanda bulunmadığını söyleyen Karaman, şu ifadeleri kullandı: "1995'te Van emniyet müdürü bendim. Ben, Çelik'in ifade ettiği gibi bir beyanda bulunmadım. O üniversite, polisin sorumluluk bölgesinde değil 10-15 kilometre ileride jandarmanın sorumluluk bölgesinde. Böyle bir olayı da hatırlamıyorum. Bir emniyet yetkilisi, böyle bir durumda böyle bir açıklama yapmaz, bu şekilde de konuşmaz. Böyle şey olur mu? Devletin valisine bu şekilde bir yöneltme olur mu? Bu şekilde konuşulmaz yani."

Hüseyin Çelik'in iddia ettiği gibi bir durum olması halinde devletin hakim ve savcılarının harekete geçeceğini aktaran Karaman, "Bir emniyet yetkilisi kalkıp da 'Vali şöyle yaptı, böyle yaptı' demez. Beraber omuz omuza orda terörle, kaçakçılıkla, uyuşturucuyla en iyi şekilde mücadele etmiş kişilerin birbirlerine bu şekilde ithamda bulunmaları mümkün mü yani? 1995'te devletin tüm yetkilileri, valisiyle, emniyetiyle, jandarmasıyla bütün kurumlarıyla beraber en iyi mücadele ettiğimiz yıldır." şeklinde konuştu.

-Çelik ne demişti?-
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, konuyla ilgili şu açıklamada bulunmuştu:
 
''1995'de benim üniversitemdeki odama bomba konuldu. Yiyecek ekmeğimiz vardı, bir şey olmadı. Günlerce ben kriminal laboratuvarını aradım, 'ne oldu' diye. En sonunda yetkililer 'Boşuna üstüne gitme zara görürsün' dediler. Nedir bunun adı- Siz bunu nasıl izah ediyorsunuz- İlk defa burada söylüyorum. Dönemin emniyet müdürü bana 'Sayın hocam ne diyeceğimi şaşırmış vaziyetteyim, sizin odanıza bombayı vali koydurdu' dedi. Türkiye bunları yaşadı.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA