• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik; Konya üniversitesi kolaycılığa kaçmasın
05 Aralık 2011 Pazartesi 12:46

Çelik; Konya üniversitesi kolaycılığa kaçmasın

Konya Platformu Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, YÖK'ün aldığı tavsiye kararında, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp, Ahmet Keleşoğlu Eğitim
Konya Platformu Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, YÖK'ün aldığı tavsiye kararında, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp, Ahmet Keleşoğlu Eğitim ve İlahiyat Fakültelerinin Konya Üniversitesine bağlanmasının düşünüldüğünü belirtti.
     Çelik, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Konya Üniversitesinin kendine özel imkanları, yatırımları ve geliştireceği uzmanlık alanlarıyla bir yıl önce kurulduğunu bildirdi.
     SÜ'nün bölünerek bazı fakültelerinin Konya Üniversitesine bağlanmaya çalışılmasının son derece kolaycılık olduğunu öne süren Çelik, şunları kaydetti:
     ''Yaşanacak bölünme SÜ'nün maddi ve manevi yapılanmasını bozacak bir harekettir. SÜ'nün öğrencileri ve öğretim üyeleri yıllarca emek verdikleri bir üniversite yerine yeni kurulmuş bir üniversitenin üyesi ve öğrencisi olacak. Araştırmalarımız neticesi 160 üniversite arasında bilimsel yayında ilk 10 arasında olan SÜ çok daha gerilere gidecektir. Hali hazırda devam eden araştırma geliştirme çalışmaları yarım kalacak yada bitecektir. Şehrimize üçüncü devlet üniversitesi kazandırma imkanı varken bunun önü kapatılmaktadır.''
     Çelik, tavsiye kararını alan YÖK'ün kağıt üzerinden karar alarak şehrin dinamiklerini bilmeden hareket ettiğini bu konuda Konyalı siyasetçilere çok büyük iş düştüğünü savundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA