• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik: Keşke her yer Konya gibi olsa
22 Haziran 2012 Cuma 16:34

Çelik: Keşke her yer Konya gibi olsa

AK Parti Konya İl Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığından Hüseyin Çelike ziyaret
AK Parti Konya İl Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı’ndan Hüseyin Çelik’e ziyaret… İl Tanıtım ve Medya Birimi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik’i makamında ziyaret etti. Konya’nın Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunu söyleyen Çelik; “Keşke her yer Konya gibi olsa” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı, AK Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik’i makamında ziyaret etti.
Ankara’daki ziyaret programına Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Önal, Mehmet Ali Algül, Tamer Yiğit ve Kadir Renklibay ile İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Önder Arslan katıldı.
Çelik; “Keşke her yer Konya gibi olsa”

AK Parti Konya İl Tanıtım ve Medya Birimi’nin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Konya’yı ve Konyalıları övdü. Konya halkının yapılan hizmete ve hizmeti yapana her zaman sahip çıktığını dile getiren Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Konya; halkıyla, şehir ve toplumsal kültürüyle ve hizmetleriyle her zaman Türkiye’ye örnek olmuştur. Konya, kendisine yapılan hizmetleri hiçbir zaman unutmaz ve bu hizmeti yapana da sahip çıkar. Bu anlamda Konya, parti ve hükümet olarak en çok sevdiğimiz ve en çok değer verdiğimiz şehirlerimizin başında geliyor. Keşke her yer Konya gibi olsa.”
Çelik; “Parti olarak tanıtım ve medyaya büyük önem veriyoruz”

Parti olarak tanıtım ve medya çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Hüseyin Çelik, küreselleşen dünyada tanıtım ve medya birimlerinin, partilerin olmazsa olmazı haline geldiğinin altını çizdi. Çelik; “Bu bağlamda bizler de tanıtım ve medyaya büyük önem veriyor, çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz. Bizler bu görevlerde bulunduğumuz sürece görevlerimizi layıkıyla yapmamız gerekiyor. Yapamıyorsak o koltuğu boşu boşuna işgal etmemizin bir anlamı yok. Zira kimse kimseyi buralarda zorla tutmuyor. Bizler halkımız için, Hakkın Rızasını kazanmak için çalışıyoruz. Bundan dolayıdır ki halkımızın gönlüne girebiliyoruz.” şeklinde konuştu. Çelik konuşmasında ayrıca önümüzdeki süreçte tüm tanıtım medya birim başkanlarıyla bilgi paylaşımı ve istişare için de toplantı yapılacağını söyledi.
Yazlık; “Medya partimizin vitrini”

Kendilerini kabul ettikleri için Hüseyin Çelik’e teşekkür eden Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık da AK Parti İl Teşkilatı’nın tanıtım ve medya birimi olarak yürüttükleri faaliyetler hakkında Çelik’e bilgi verdi. Tanıtım ve Medya Birimi olarak Konya’nın yerel ve ulusal basın - yayın temsilcileri ile her zaman bir arada olmaya gayret ettiklerini dile getiren Mustafa Yazlık şunları söyledi; “Görev aldığımız günden bugüne kadar partimizin söylem, faaliyet ve projelerinin kamuoyu ile paylaşılması adına Konya’da basın – yayın kuruluşları ile her zaman bir arada bulunmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda Konya’da faaliyet gösteren basın - yayın kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz, her hafta Pazartesi günleri bir milletvekilimiz Konya ve ülke gündemine dair değerlendirmeleri ile Konya’nın hizmet ve projelerini kamu ile paylaşmak için basın toplantıları yapıyor. Yaptığımız tüm toplantı ve programlara basın - yayın kuruluşlarını davet ederek, söz konusu programlarımızın halka duyurulmasını sağlıyoruz. Yine haftada bir kez ‘Medya ile İstişare Toplantıları’ adıyla Konya’da faaliyet gösteren basın – yayın kuruluşlarımızın yönetici ve temsilcileri ile bir araya gelerek Konya’yı ve partimizin çalışmalarını konuşuyoruz. Bir de ‘Tanıtım Medya Günleri’ adlı projemiz var. Bu program ile de ulusal basın yayın kuruluşlarında görev alan yönetici ya da köşe yazarlarını davet ederek Türkiye’nin ekonomik, siyasal ve sosyal gündemi hakkındaki bilgi ve birikimlerinden faydalanıyoruz. Kısacası, ülkemizde demokratik çok sesliliğin gelişmesinde ve kamuoyunun bilinçlenmesinde birincil derecede önem taşıyan medyayı daha etkin kullanmak, halkımıza kendimizi ve yaptıklarımızı anlatmak için medyaya büyük önem veriyoruz. Çünkü medya yaptıklarımızın ve partimizin bir vitrinidir aynı zamanda.”
Yazlık; “Konya basını seviyesiyle örnek”

Konya basını hakkında da bilgi veren Mustafa Yazlık, Konya basınının birçok ile göre çok daha seviyeli ve kurumsal bir yapıda olduğunu kaydetti. Yazlık; “Türk siyasi hayatına baktığımızda maalesef uzun bir süre medya kurumunun siyaseti belirlediği bir süreci yaşadık. Medya organları darbe planlarının yürütücüsü, bir kesimin sosyal hayattan silinmesi için kurulan sarmalların icra mekanları olarak kullanıldı. Geldiğimiz noktada AK Parti iktidarı ile ülkemizdeki normalleşme sürecinin şükürler olsun ki medyada da yaşandığını görmekteyiz. Kamuoyunun bilinçlenmesinde birincil derecede önem taşıyan medya, sadece uluslar arası yada ulusal değil yerel anlamda da büyük önem arz etmektedir. Konya basını da bu noktada kurumsallaşmasını büyük ölçüde tamamlamış ve seviyesi ile birçok şehrimize göre çok daha iyi bir durumda. İkisi uydu yayını olmak üzere beş televizyon kanalı, birçok radyosu ile görsel ve işitsel medyada büyük bir etkinliğe sahip olan Konya’da 13 gazetesi ve birçok dergisiyle de yazılı basın alanında takdir edici bir konumda” dedi.

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yazlık ziyaretin sonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Çelik’i “Tanıtım ve Medya Günleri”ne davet etti ve kendisine çini işlemeli bir tabak hediye etti. AK Parti Tanıtım ve Medya Birimi, Hüseyin Çelik ziyaretinin yanı sıra AK Parti Konya Milletvekillerini de makamlarında ziyaret etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA