• Konya21 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çelik gibi açıklamalar

03 Temmuz 2012 18:32

 

            Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve tanıtım birim başkanı Hüseyin Çelik dün Konya’da önemli açıklamalarda bulundu.
            Konya Teşkilatının tanıtım ve medya birim başkanlığı tarafından düzenlenen toplantı da öne çıkan konu, 1995 yılında Hüseyin Çelik’in Van’daki üniversitedeki odasına zamanın Valisi tarafından bomba koydurulması, bu durumu da emniyet müdürünün Çelik’e haber vermesiydi.

  Türkiye’nin gerçekten normalleşmesi bu olmalı. Terörün yoğun yaşandığı yıllarda faili meçhul bir çok cinayet ve olay kaldı gitti. Belki Hüseyin Çelik’in olayı da bunlardan sadece biriydi. Deşifre olmayan kim bilir kaç olay kaldı gitti.

Hüseyin Çelik’in bu önemli olayı konuyla hiç alakası olmayan Konya’da ve konjoktürel olarak daha ilgisiz bir dönemde itiraf etmesini merak ediyorum açıkçası. Çünkü Ergenekon davalarının zirvesinin yaşadığı dönemde bu haber çok daha “bomba” etki yapardı. Türkiye’nin nasıl bir süreçten geçtiğini hükümetin en önemli isimlerinden biri canlı şahit olarak anlatırdı. Derinleşmiş terör örgütlerinin, zihinlerde berraklaşmasına daha çabuk etki ederdi bu olay. Neyse şimdi bile büyük haber oldu. Tüm önemli internet siteleri, dün Aziz Yıldırım’ın tahliye haberine rağmen 1. haber olarak duyurdular bu tarihi olayı.

Hüseyin Çelik’in yaptığı önemli diğer bir açıklama da yerel seçimlerin tarihinin 2013 sonbaharına çekilmesi. Kış aylarının sert geçmesi ve seçim çalışmalarının zorlaşması sebebiyle yerel seçimlerinin diğer muhalefet partilerinin de onayıyla 2013 Ekim ayı olarak planlanabileceğini söyledi. Kesinleşmiş bir mutabakat yok ama 2013 yılı sonunda yerel seçim var demek artık iddialı bir haber olmaz.

Geçen hafta saman alevi gibi gündeme girip çıkan Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu’nun Ak Parti’ye geçeceği haberlerine Hüseyin Çelik’in tepkisi ilginç bir şekilde sert oldu.  Her iki isminde partileri için nahoş şeyler söylediğine dikkat çeken Çelik’in tavrı, partimizde ne işleri var şeklinde özetlenebilir.

Ak Parti’de üç dönem milletvekili olanlarının artık tüzük gereği milletvekili olamayacakları konusunda ise daha iyimser bir görüşü bildirdi Hüseyin Çelik.  Siyasetin sadece vekillikten ibaret olmadığı, partinin diğer organlarında çalışmalarının sürebileceği, isteyenlerin siyaseti de bırakabileceği sevenlerin devam edeceğini vurguladı.
Konya Teşkilatında tanıtım ve medya birimi başkanı Mustafa Yazlık ve ekibi son günlerde başarılı işlere imza atıyorlar. Hüseyin Çelik programı da tam öyle bir program oldu. Kendilerinden daha büyük işler bekliyoruz.

Sözü Hüseyin Çelik ve Van’dan açtık yine Van’dan kapatalım.

Geçen hafta Mehir Vakfı Van’da 100 ihtiyaç sahibi genci evlendirdi. Aynı şekilde Tunceli’de de 40 çift Mehir Vakfı tarafından mutlu edildi.

Van’daki düğün de Tunceli de ki düğünde önemliydi. Van düğününe Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan katıldı. Türkiye’nin son yıllarda en önemli problemi terör meselesine en doğru çözümlerden biri işte bu. Bölgeye her alanda sahip çıkmak. Bundan sonra Mehir Vakfı’nın eşyalarını sağladığı, Emine Erdoğan’ın şahitlik yaptığı hiçbir gencin teröre bulaşacağını hatta sempati duyacağını sanmıyorum.

Vakıf Başkanı Mustafa Özdemir gerçekten önemli bir işe öncülük etti.Konya adına tebrik etmek gerek kendisini. Tunceli’deki düğüne katılan Vakfın Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Saffet Köse’de aynı şekilde Türkiye’de kanayan bir yaraya çözüm için önemli bir adım attı. Konya herkese sahip çıkar yeter ki ihtiyaç sahibi olsun!

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da borç kavgasında tabancayla öldürüldü! 3 kişi gözaltında
  • Konya’daki bu meslek lisesi, Türkiye’de parmakla gösteriliyor
  • Konyalı genç kendini denemek için girdiği YKS'de birinci oldu!
  • Meram’da Köyceğiz Caddesi yenilendi
  • Konya ovasında kuraklık tehlikesi! Buğday rekoltesinde büyük düşüş
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA