• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde 2015-2016 eğitim yılı başladı
22 Ekim 2015 Perşembe 12:59

Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde 2015-2016 eğitim yılı başladı

Karatay Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi, düzenlenen açılış töreniyle 2015 - 2016 eğitim faaliyetine başladı.

Karatay Gençlik Merkezinde düzenlenen törene AK Parti Konya Milletvekili adaylarından Abdullah Ağralı ve Mustafa Efe, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, İlçe Halk Eğitim Müdürü İbrahim Sardoğan, Karatay Kent Konseyi Başkanı Yusuf Güden, Karatay Kent Konseyi Gençlik ve Kadın Meclis Başkanları ve öğrenciler katıldı.

Kursiyerler tarafından Ney ve Bağlama dinletisinin ardından protokol konuşmalarında ilk olarak söz alan Karatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Muhammet Fatih Sert, Karatay Gençlik Merkezinde çeşitli kurslarla gençlere yönelik faaliyetlerde bulunduklarını dile getirerek kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. Ardından söz alan Karatay İlçe Halk Eğitim Müdürü İbrahim Sardoğan, Celaleddin Karatay Gençlik Merkezinde faaliyet gösteren kursları Karatay Belediyesi'nin sunduğu imkanlar çerçevesinde açtıklarını söyleyerek gençlere yönelik bu tür eğitim kurslarını açmaya devam edeceklerini vurguladı.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav ise konuşmasında her kurumun sorumlu olduğu alanlar olduğunu belirterek bu alanlarda yapılabilecek çalışmaların en iyisini yapmanın herkesin görevi olduğunu ifade etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sadece öğretim değil eğitim üzerinde de daha hızlı, aktif ve daha iyi bir çalışma yapmak zorunda olduklarını dile getiren Büyükmanav, "Bize düşen görevlere hazırız. Yeter ki gençlere vereceğimiz hizmeti en iyi ve en doğru bir şekilde verelim" dedi.

Aktif bir şekilde faaliyet gösteren bir gençlik merkezlerinin olduğunu vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte kurumlar arası bir dayanışma sergilediklerini belirtti. Geçmiş yıllarda özellikle genç bayanlara yönelik KARMEK adı altında mesleki kurslar verdiklerini kaydeden Hançerli, bu kursların Büyükşehir Belediyesi bünyesinde tek çatı altında KOMEK adıyla toplanmasının ardından Karatay Belediyesi olarak yine gençlere yönelik çalışmalarının aksatılmadan devam ettiğini söyledi. Her türlü eğitim ve kültürel programlar çerçevesinde gençlerle bir arada olduklarını vurgulayan Başkan Hançerli, Karatay Gençlik Merkezinin 2015 - 2016 eğitim yılının hayırlı olmasını diledi.

Son olarak söz alan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Abdullah Ağralı, günümüz gençliğinin çok şanslı olduğunu belirterek Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi'nin gençlere yönelik sunduğu faaliyetlerden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

2015 - 2016 eğitim yılı açılış töreni, programa katılan misafirlere hediyeler verilmesinin ardından son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA