• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çavuşoğlu Yılın Fotoğrafını oyladı
22 Aralık 2014 Pazartesi 15:34

Çavuşoğlu "Yılın Fotoğrafı"nı oyladı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AA'nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katıldı. Çavuşoğlu, "AA'nın objektifliğine her zaman güvendik ve çok faydalanıyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı olarak en önemli kaynaklarının her zaman Anadolu Ajansı olduğunu belirterek "AA'nın objektifliğine her zaman güvendik ve çok faydalanıyoruz. Bundan sonra da işbirliğimiz devam edecektir" dedi.

Çavuşoğlu, AA'nın Türkiye Dış Haberler Editörü Ogün Duru'yu makamında kabul etti.

Duru, Bakan Çavuşoğlu'nun dış konjonktürün Türk dış politikasına çetin dayatmalarda bulunduğu bir dönemde yoğun tempoyla görev yaptığını ifade etti. Ortadoğu’daki halk hareketlerinin, 2011 yılında özgürlük mücadelelerini ve dönüşüm süreçlerini tetiklediğini ifade eden Duru, bu dönemde AA muhabirlerinin de olayların merkezinde görev yaparak tarihe tanıklık ettiğinin altını çizdi. Duru, "Muhabirlerimizin tanıklıklarını, izlenimlerini ve olayların kronolojik gelişimini bir araya getirerek bu kitap çalışmalarını hazırladık. İstedik ki yaşananlar unutulmasın ve bu çalışmalarımız temel referanslar haline gelsin" diye konuştu.

Duru, daha sonra Anadolu Ajansı tarafından yayımlanan arşiv niteliğindeki "Yarım Kalan Devrim: Mısır", "Abluka, Savaş, Direniş: Gazze" ve "Yetim Kalan Ülke: Suriye" kitaplarından oluşan "AA Oradaydı" özel koleksiyon baskısının "17" numaralı nüshalarını Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na takdim etti.

Çavuşoğlu da AA'nın kuzeyde, güneyde, Ortadoğu'da, Kuzey Afrika'da Arap Baharı'nın yaşandığı bölgelerdeki gelişmeleri, Gazze'de İsrail zulmünü en yakından takip eden ve birçok dilde dünyaya duyuran ajanslardan biri olduğunu vurguladı. Bunun AA'nın dünyada sadece görünürlüğünü değil, itibarını da artırdığını ve aynı zamanda Türkiye kamuoyunda büyük saygınlık kazandırdığını belirten Çavuşoğlu, "O nedenle de sizi, muhabir, kameraman ve foto muhabiri arkadaşlarımızı kutluyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz" ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı olarak tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Çavuşoğlu, "Ama en önemli kaynağımız her zaman Anadolu Ajansı olmuştur. AA'nın objektifliğine her zaman güvendik ve çok faydalanıyoruz. Bundan sonra da işbirliğimiz devam edecektir" dedi.

Çavuşoğlu, daha sonra AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katıldı. Ogün Duru'nun fotoğraflara ilişkin bilgi vermesinin ardından fotoğrafları tek tek inceleyen Çavuşoğlu, haber kategorisinde Ali Hasan'ın Filistinli 9 yaşındaki Ansam'ın küçük kardeşi Sameh Junaid'e cenaze töreni öncesi Cebaliye mülteci kampındaki evinde son kez baktığı "Kardeşe Elveda" başlıklı fotoğrafı için oy kullandı.

Mevlüt Çavuşoğlu, yaşam kategorisinde ise Rame Alsayed'in "Yermuk Kampı Piyanisti" adlı fotoğrafını seçti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA