• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışanlara ekip ruhunu kazandırmalıyız
29 Mart 2012 Perşembe 17:01

'Çalışanlara ekip ruhunu kazandırmalıyız'

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü, öğrencilerini mesleğe hazırlamak amacıyla her hafta farklı bir sağlık kurumunun yöneticisini öğrencileri ile buluşturuyor.
Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü, öğrencilerini mesleğe hazırlamak amacıyla her hafta farklı bir sağlık kurumunun yöneticisini öğrencileri ile buluşturuyor.
 
21.03.2012 tarihinde Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Eski Dekanı Ahmet Kağan Karabulut, 28.03.2012 tarihinde ise Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Gökhan Darılmaz konuk edildi. İlk panelde konuşan Ahmet Kağan Karabulut Selçuklu Tıp Fakültesinin kuruluş aşamasında yaşadığı zorlukları, karşılaştığı ilginç olayları ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı
 
.“Devlet Hastanesinde Yönetici Olmak” başlıklı ikinci panele konuşmacı olarak katılan Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Darılmaz ise son yıllarda büyük bir atılım kaydederek Türkiye’de sayılı hastaneler arasına girmeyi başaran Beyhekim Devlet Hastanesinin başarısının altında yatan faktörleri anlattı. Sağladıkları başarının temel sebebini “çalışanlara ekip ruhu kazandırmak ve onlara değer vermek” olarak özetleyen Darılmaz, her işte olduğu gibi idareciliğinde zorlukları olduğunu ancak insanların işlerini severek yaptığında idarecilik alanında başarılı olabileceklerini belirtti.
 
Darılmaz, Konya Beyhekim Devlet Hastanesini kalite açısından Konya’da lider haline getirdiklerini ve bundan sonraki hedeflerinin uluslar arası alanda başarılar  kazanmak olduğunu dile getirdi.  Her vatandaşın devlete bir borcu olduğunu ve bu borcu kendi görevini en iyi şekilde yaparak ödeyebileceğini kaydeden Darılmaz, Sağlık Yönetimi eğitimi almış kalifiye elemanlara hastanelerin ihtiyacı olduğunu belirtti. Toplantı sonrası yapılan soru cevap bölümünde ise öğrenciler Darılmaz’a çeşitli konularda sorular yöneltti.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç.Dr. Şebnem Aslan ise Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr.Gökhan Darılmaz’a panele konuşmacı olarak katılması nedeniyle teşekkürlerini iletti.
            Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Musa Özata ise panellerin eğitim dönemi boyunca düzenli olarak devam edeceğini,  bu tip organizasyonlar sayesinde öğrencilerin tecrübeli yöneticiler ile bir araya geldiklerini ve sormak istedikleri soruları rahatlıkla tecrübeli insanlara sorma şansını yakaladıklarını belirtti. Panele katılımlarından dolayı Darılmaz’a teşekkür eden Özata, önümüzdeki süreçte Darılmaz’ı yeniden konuk etmeyi arzu ettiklerini belirtti.
           Toplantı sonucu günün anısı olarak Konya Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Özata tarafından Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Op. Dr. Gökhan Darılmaz’a plaket verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA