• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çağın Kerbelası; Gazze
27 Aralık 2009 Pazar 00:32

Çağın Kerbelası; Gazze

Başörtüsüne ve inanç özgürlüklerine özgürlük için verdikleri mücadelede 120. haftayı geride bırakan Konya İnanç Özgürlükleri Platformunun bu
Başörtüsüne ve inanç özgürlüklerine özgürlük için verdikleri mücadelede 120. haftayı geride bırakan Konya İnanç Özgürlükleri Platformu’nun bu haftaki konusu Gazze’ye yapılan yardımların engellenmeye çalışılması oldu.
GAZZE ÖLÜME MAHKUM EDİLİYOR
Platform adına basın açıklamasını yapan Musa Kazım Yılmaz, Hz. Muhammed (SAV)’in torunu Hüseyin’in tek başına Bedir’e çıkarak küfre nasıl karşı çıkılacağını gösterdiğini söyledi. Bugün Gazze’ye yapılan ambargo ve haksız saldırıları çağın Kerbela’sı olarak yorumlayan Musa Kazım Yılmaz, “Melun Gazze ambargosu devam etmekte, çağın Kerbela’sı Gazze olmaktadır. Fırat kenarında aç ve susuz bırakılan Hüseyin gibi, Gazze halkı ambargoyla ölüme mahkum edilmektedir. Hüseyin’ce talep ve duruş, aynı şekilde cezalandırılmaya çalışılmaktadır. Gazze ölüme mahkum edilmekte, kendisine uzanan yardım elleri kırılmaya çalışılmaktadır” dedi.
KONVOY MISIR’DA KALDI!
İngiltere’den yola çıkan, Türkiye, Suriye, Ürdün üzerinden Mısır’a ulaşan ‘Filistin’e Yol Açık’ özgürlük konvoyunun Mısır tarafından bekletildiğini ve kendilerinin Gazze’ye girişine mani olunduğunu bildiren Musa Kazım Yılmaz, “Zalimlerin adlarının Müslüman adları olması, soylarının Müslüman soylara dayanması, ne Kerbela’da ne Gazze’de, zulüm işlemelerine ve zulme destek olmalarına mani olmamaktadır. Yola çıkan her yolcu, ulaşır menzile. İster fiziki şartlar ve sınırlarla olsun, ister zamanın, tarihin, mekanın ötesinde yüce bir alemde olsun. Selam olsun yolda olanlara ve yol üzerinde bulunmakta ısrarlı duranlara” ifadelerini kullandı.
DİRENİŞ, ZAFERLE SONUÇLANACAK
İsrail’in başlattığı, Gazze’yi ve direnişi yok etme operasyonunun üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatan İnanç Özgürlükleri Platformu üyesi Yılmaz, “Gazze’nin direniş erlerinin ‘Furkan’ adını verdikleri direniş karşısında, İsrail yenilip geri çekilmek zorunda kaldı. Bu alçakça saldırıyı ve onun faillerini tekrar tekrar tel’in ediyor, özgürlük mücadelesinin yiğit erlerine ve onların kutlu önderlerine binlerce selam ediyoruz. Direnişlerinin kesinlikle zaferle sonuçlanacağına inanıyoruz” diye konuştu. Grup, 121. haftada tekrar buluşmak üzere ayrıldı.

 

merhaba


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA