• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyümenin yolları destek ve projeden geçer
25 Eylül 2010 Cumartesi 15:47

'Büyümenin yolları destek ve projeden geçer '

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) destekleri
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) destekleri masaya yatırıldı.
 
KOSGEB Konya İşletme Geliştirme Merkezi Müdürü Osman Nuri Gönen'in katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Konya'nın KOBİ merkezi sıfatından çıkıp daha büyük ölçekli firmalara ev sahipliği yapan bir yer haline gelmesi gerektiğini belirterek, "Ama biliyoruz ki, her büyük, küçükten başlar. Büyümenin yollarından biri de destek ve projelerden geçer. Bu nedenle KOSGEB'in kimlere destek verdiğini, ne şekilde verdiğini, KOSGEB'in desteklerine kimlerin başvurabildiğini öğrenmek firmalarımız açısından önem taşımaktadır. Açılımı küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme olan KOSGEB'i daha iyi tanımak hem firmalarımız açısından, hem Konya'mız açısından hem de ülkemiz açısından menfaat kaynağıdır" dedi.
 
Osman Nuri Gönen ise, KOSGEB hakkında bilgi verdi. Konya'daki bütün işletmeleri KOSGEB'e davet eden Osman Nuri Gönen, "Mutlaka soracağınız bir şey, alacağınız bir şeyler ve bize de fikir olarak vereceğiniz şeyler vardır. KOSGEB firmalarımız için vardır. Bu varlığı iyi değerlendirmenizi, aklınıza takılan ne olursa bizimle paylaşıp, fikir alış verişinde bulunmanızı istiyoruz" dedi. KOSGEB'in vereceği destek programları hakkında da bilgiler veren Gönen, desteklere ilişkin şunları söyledi: "KOBİ'ler için yeni dönemde 6 dalda yeni destek vereceğiz. Bunlar Kobi Proje Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı Ar-Ge, İnovasyon, Endüstriyel Uygulama Destek Programı Girişimcilik Destek Programı ile Genel Destek Programı. Girişimcilik Destek Programı Genel Destek Programı. Bu programlarımızda henüz açığımız bulunmakta olup, yeterli başvuruyu alamamış durumdayız. Bu noktada Konyalı firmalardan talep beklediğimizi ısrarla belirtmek istiyorum. Ayrıca program sonunda katılan kişilere sertifikalar verilecek olup, alınan bu sertifikalarla KOBİ'lerimiz proje hazırlayıp destek programlarından yararlanabileceklerdir."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA