• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükşehirin 2012 asfalt hedefi 600 bin ton
15 Nisan 2012 Pazar 16:26

Büyükşehir'in 2012 asfalt hedefi 600 bin ton

Mahalle Buluşmaları kapsamında Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahallelerinin sakinleri ile bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin değerinin artması

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mahalle Meclisi kapsamında Araplar Semt Pazarı’nda düzenlenen programda Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahallelerinin sakinleri ile bir araya geldi.

Yoğun ilgi gören programda muhtarların ve mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yıl sonuna kadar tüm mahalleleri ilçe belediyeleri ile birlikte ziyaret edeceklerini söyledi. Konya’nın değerinin son 7-8 yıllık süreçte arttığını dile getiren Başkan Akyürek, şehrin değerinin artması için çok sayıda fiziki hizmet gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Tüm bunların insanlara yapılan dolaylı hizmetler olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, Türkiye’ye model olan, TBMM’den ve Türkiye Bilişim Vakfı’ndan ödül alan Sosyal Kart projesinin ise, insana doğrudan hizmet olduğunu ifade etti. Sosyal Kart’ta sınır olmadığını, tüm ihtiyaç sahiplerinin bundan yararlandığını belirten Başkan Akyürek, “Biz köprü yaparız, yol yaparız, diğer hizmetleri yaparız ama bir kardeşimiz, hiç geliri olmadığı için evine ekmek götüremezse, eşler arasında kavga olursa, çocuklarımız gözyaşı dökerse, ızdırap çekerse o zaman belediye başkanları, muhtarlar, komşular olarak beddua almaktan korkarız. Bizim için en önemli çalışma bu çalışmadır. Hiç geliri olmayan, ihtiyaç sahibi insanlarımız varsa mutlaka bize gelsinler. Burada daire başkanlarımıza kayıt yaptırsınlar veya belediyemize gelsinler. Kendileri gelemiyorsa mutlaka komşuları bizleri haberdar etsinler” dedi.

2012 ASFALT HEDEFİ 600 BİN TON

Şehrin bazı bölgelerindeki asfaltların eskidiğini kaydeden Başkan Akyürek, ilçe belediyeleri ile birlikte ana arterlerde ve sokaklarda asfalt yenilemelerini tamamlayacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılı asfalt hedefinin 600 bin ton olduğunu belirten Başkan Akyürek, eskiden 5 yılda yapılan toplam asfalt rakamlarının şimdi bir yılda yapıldığını ancak şehrin standartları yükseldiği için bunu yeterli görmediklerini ifade etti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de, sorunların çözümü noktasında önemli gördüğü Mahalle Meclisi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Hançerli, mahallelerin sorunlarını bildiklerini ve bu noktada hizmet ürettiklerini vurguladı.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal ile Büyüksinan, Karacihan, Kayacık Araplar ve Keykubat mahalle muhtarlarının konuşmalarının ardından programa katılanlar taleplerini iletti. İlgili daire başkanlarının talepleri not aldığı programda özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA