• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükşehirden torba yasa duyurusu
31 Mart 2011 Perşembe 15:22

Büyükşehir'den torba yasa duyurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi ile KOSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan ve 6111 Sayılı Yasadan yararlanmak isteyenlerin 2 Mayıs 2011e kadar dilekçe ile başvurmaları gerekiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile İlgili 6111 Sayılı Yasa” kapsamında Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne borcu olanlarla ilgili bir açıklama yaptı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne 31 Aralık 2010 tarihi itibariyle ilan-reklam vergisi, eğlence vergisi, kira, ecr-i misil, yangın sigortası, yer ücretleri, işgaliye harçları, hal rusümleri, dolmuş-minibüs-ticari taksi ruhsat borçları ile KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne su ve atık su borcu bulunanların 6111 Sayılı Yasa kapsamında gecikme zammı ve faizlerinin yeniden hesaplanarak ana para dahil taksitlendirildiği vurgulandı.

Su ve atık su borçları ile ilgili başvuruların Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’ne, konuyla ilgili diğer başvuruların ise Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe ile yapıldığı vurgulanan açıklamada, borç sorgulama işlemlerinin www.konya.bel.tr adresinden de yapılabildiği belirtildi.

6111 sayılı kanun gereğince 145 TL ve altındaki Kabahatler Kanunu kapsamında kesilen para cezalarının da tamamen silindiği kaydedilen açıklamada, borç yapılandırmasına girmeyen alacaklar şöyle belirtildi:

- Kabahatler Kanunu’nun 39. maddesi (Sigara ve benzeri tütün ürünleri) gereğince kesilen cezalar,

- Encümen tarafından verilen 145 TL üzerindeki idari para cezaları.

Vatandaşlar geçmişe dönük borçlarını yeniden yapılandırarak 2’şer aylık dönemler halinde 18 eşit taksite kadar ödeyebiliyor.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA