• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükkoyuncu 34. vefa ödülleri sahiplerini buldu
25 Mart 2012 Pazar 14:50

Büyükkoyuncu 34. vefa ödülleri sahiplerini buldu

Büyükkoyuncu Hizmet Vakfının 34. Vefa Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu.
Büyükkoyuncu Hizmet Vakfı’nın 34. Vefa Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Eğitim gönüllüsü merhum İbrahim Büyükkoyuncu adına düzenlenen anma programı ve ödül töreni Özel Büyükkoyuncu Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Büyükkoyuncu Hizmet Vakfı'nın 34. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde organize edilen anma ve ödül töreni, yoğun katılımla gerçekleşti. Programa, Gazeteci Yazar Abdullah Aymaz, Büyükkoyuncu Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Erkul, Mevlâna Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam ile yaklaşık bin hayırsever katıldı.
Konyalı hayırseverin dualarla anıldığı törende duygu dolu anlar yaşandı. Hayırsever İbrahim Büyükkoyuncu'nun hayatını anlatan slayt gösterisiyle başlayan programda ‘Vakfa emeği geçen vefakar büyüklerimiz” ve ‘Yurt dışına hicret eden muhacirlerin anne ve babaları’ olmak üzere iki kategoride toplam 10 kişiye plaket verildi.
Büyükkoyuncu Hizmet Vakfı’na emeği geçen vefakar büyüklere plaketlerini takdim eden Yazar Abdullah Aymaz, hicretin önemini anlatan bir konuşma yaptı. İzmir’de öğrenim gördüğü yıllarda yaşadığı zorlukları anlatan Aymaz, imam hatiplerde okuyanların o yıllarda imam hatipli olduklarını söyleyemediklerini anlattı. İzmir’deki arkadaşlarının şehrin dört bir yanına hicret ettiğini ve daha sonra hicretin yurt dışına başladığını anlatan Aymaz, “Hicreti tam anlamıyla hayata geçirirsek İslam dünyasının da problemleri tam anlamıyla çözülecektir.” dedi.
 
 Programın açılış konuşmasını yapan Büyükkoyuncu Hizmet Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Erkul, vakfın gençlerin ve çocukların geleceğine yatırım amacıyla kurulduğunu belirtti. Erkul, vakıf olarak eğitim hizmetlerine yardımı hiçbir zaman esirgemediklerini söyledi. Eğitim ve öğretim alanında hizmet vermek amacıyla 10 Ocak 1978 tarihinde İbrahim Büyükkoyuncu öncülüğünde Hüseyin Hüsmen Duran, Hüseyin Gemicioğlu, Bedrettin Nur ve Ahmet Hamdi Savlu tarafından Konya’da kuruldu. Kurulduğu günden bu yana yeni yetişen nesillerin daha iyi eğitim almasının, geleceğin eğitimli nesillerin omuzlarında yükseleceğinin bilincinde ve sorumluluğunda olarak faaliyetlerine devam etti.
 
Konya’da Büyükkoyuncu Anadolu ve Fen Lisesi, Aksaray’da Sema İlköğretim Okulu, Beyşehir’de Gönül İlköğretim Okulu, Seydişehir’de Seyfettin Dokumacı İlköğretim okulu, Konya’da Sait Kaymak Orta Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Mehmet Ali Şengül Erkek Öğrenci Yurdu, Aksaray’da Safa Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Akşehir’de Selçuklu Orta Öğretim Yurdu, Cihanbeyli’de Rıdvan Erkek Öğrenci Yurdu vakfın eğitim ve öğretim hizmetlerine sunduğu müesseselerden bazılarıdır. Yaptırdığı eğitime yönelik tesislerin yanı sıra yardıma ihtiyacı olan öğrencilere burs vermektedir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA