• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükhelvacıgil, Evrensel Barış Elçisi
09 Temmuz 2009 Perşembe 14:53

Büyükhelvacıgil, Evrensel Barış Elçisi

TSE ve KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgile, Universal Peace Federation (Dünya Barış Federasyonu) tarafından Barış Elçisi unvanı verildi.
TSE ve KSO Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’e, temel amacı dünya barışının egemen olmasını ve aile kurumunun korunmasını hedefleyen, Universal Peace Federation (Dünya Barış Federasyonu) tarafından Barış Elçisi unvanı verildi.
 
Birleşmiş Milletlere Bağlı Evrensel Barış Federasyonu TSE Başkanı ve Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’i ‘Birleşmiş Milletler Barış Elçisi’ ilan etti.
 
Evrensel Barış Federasyonu Türkiye ve Avrupa Sorumlusu Dr. Yüksek Mühendis Wahiba Chaker ve Kalkınma Programı Barış Elçisi Fazlı Bilgi TSE ve KSO Başkanı Büyükhelvacıgil’i makamında ziyaret ederek, “Sayın Büyükhelvacıgil, hem TSE’nin Başkanı, hem Konya Sanayi Odası’nın Başkanı, hem de başarılı işadamlarımızdan biri” dedi.
 
Uluslararası Barış Fedarasyonu’nun 1954 yılında kurulduğunu ve evrensel ahlaki değerleri, güçlü aile yaşamını, dinler arası işbirliğini, uluslar arası uyumu, kitle iletişim sorumluğu ve kültür barışının kurulması için etkinliklere kendini adayan ve insanlar adına yaşamlarını örnek oluşturan bireyleri Barış Elçileri olarak kabul ettiğini ifade eden Chaker, Barış Elçisi’nin dünya ile uyumlu olduğunu söyledi.
 
Ekonomik Kalkınma Programı çerçevesinde barışın ilk önce bireylerden oluşan aileden başladığına dikkat çeken Chaker, “Barış aileden başlar. Bundan dolayı aile bütçesine katkı sağlamak adına Birleşmiş Milletler Ekonomik Kalkınma Programı yoksullukla mücadele, eğitim, dinler üstü uzlaşma kriterlerini ön planda tutmaktadır. Bu felsefeden yola çıkarak aile de kendisiyle barışık insanlar, ülke ve dünya toplumuna kadar uzanan bir zincirin halkalarında barışı sağlamış olmaktadır.”diye konuştu.
 
‘Barış Elçisi’ unvanının kendisi için bir onur olduğunu ifade eden Büyükhelvacıgil ise, “Fikir ve öğretileriyle tüm dünyada barış ve hoşgörü sultanı olarak tanınan Hz. Mevlâna şehri Konya’da bizimde çalışmalarımızla dünya barışına en ufak bir katkı bile sağlayabiliyor olmamız en büyük mutluluktur. Ben böyle bir unvana layık görülmemden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
Chaker’e, Konya sanayisi ve ekonomisi hakkında bilgi veren Büyükhelvacıgil, Geleceğim Yatırım Şehri ünvanına sahip Konya’nın bugün Türkiye’nin ve dünyanın cazibe merkezi olduğunu belirterek Büyükhelvacıgil, Konya’yı bir yatırım merkezi yapmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ve en kısa zamanda bu hedeflerine ulaşacaklarını belirtti.

Daha sonra Evrensel Barış Federasyonu Türkiye ve Avrupa Sorumlusu Wahiba Chaker tarafından TSE ve KSO Başkanı Büyükhelvacıgil’e Evrensel Barış Elçisi payesi verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA