• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyük güçler dağılma noktasına geldi
12 Mayıs 2010 Çarşamba 15:59

Büyük güçler dağılma noktasına geldi

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, büyük güçlerin dağılma ve yok olma sürecine girdiğini, yeni dünya düzeninin adaletten yana olan milletler lehine şekillendiğini söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, büyük güçlerin dağılma ve yok olma sürecine girdiğini, yeni dünya düzeninin adaletten yana olan milletler lehine şekillendiğini söyledi.
    

Ahmedinejad yurt gezileri kapsamında gittiği Yasuc kentinde yaptığı konuşmada, Batılı ülkelerle ilişkiler, terörizmle mücadele, nükleer enerji ve İran'a yönelik olası yeni yaptırımlar konularında açıklamalarda bulundu.
    

Batılı ülkelerin insan hakları ve terörle mücadele anlayışını eleştiren Ahmedinejad, ''Bu ülkeler, bir taraftan demokrasi ve terörizmle mücadele sloganı atıyorlar, ama diğer yandan terörizmi himaye ediyorlar'' dedi.
    

Ahmedinejad, ''haksız yere ve hilekarlıkla ülkeleri işgal edip yüzbinlerce insanı öldüren büyük güçlerin insan hakları savunuculuğuna soyunduklarını'' söyledi.
    

"İran'ın dünyada dürüst ve temizlerin oluşturduğu cephenin bayraktarlığını yaptığını, ABD'nin de zorba güçleri ve temiz olmayanları temsil ettiğini" belirten Ahmedinejad, ''Büyük güçler için dağılma ve yok olma süreci başlamıştır. Dünyadaki mevcut durum, adaletten yana milletler lehine değişiyor'' ifadesini kullandı.
    

ABD ve diğer müttefik güçlerden bölgedeki varlıklarına son vererek kendi ülkelerine dönmelerini isteyen Ahmedinejad, aksi halde bu ülkelerin bütün milletlerden tokat yiyeceğini ve evlerinin yolunu şaşıracaklarını söyledi.
    

İran Cumhurbaşkanı, nükleer enerji faaliyetlerinin süreceğini de ifade ederek, bu alandaki Batılı ülkelerin tekelinin yıkıldığını kaydetti.
    

Ülkesine yönelik olası yaptırımlardan etkilenmeyeceklerini belirten Ahmedinejad, barışçıl amaçlı nükleer enerjinin herkes için bir hak olduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA