• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büsan sanayi daha da değerlenecek
11 Ocak 2011 Salı 13:31

Büsan sanayi daha da değerlenecek

Başkan Sorgun, belediye başkanları ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri bu kez de Büsan'da faaliyet gösteren sanayicilerle bir araya geldi.
Büsan Sanayi Bölgesi’ndeki Yeniyıldırım Elektrik firmasının işyerinde gerçekleştirilen programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin yanı sıra AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı ve Hüsnü Tuna ile il yönetim kurulu üyeleri, Büsan yönetimi ve sanayiciler katıldı.
 
 
Ahmet Sorgun; “Özel teşebbüsün önü açıldığında başarı beraberinde geliyor”
Kahvaltının ardından programda ilk olarak AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun söz aldı. Büsan Sanayi Bölgesi’nin değerli işadamlarını bir arada görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Sorgun; “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek burada. Karatay Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hançerli burada. Milletvekillerimiz ve teşkilat olarak bizler de buradayız. Büsan yönetimi ve değerli sanayicilerimiz zaten hep burada. Yani herkes burada. Böyle güzel bir ortamın olduğu yerde dayanışmanın, birliğin ve başarının olmaması mümkün değil. Onun için ben özellikle ev sahibine ve katılanlara çok teşekkür ediyorum. Özel teşebbüsün önü açıldığında, ortam sağlandığında engel olunmadığında büyük başarılar beraberinde geliyor. Büsan da bunun en önemli örneğidir. Buradan binlerce insan rızkını temin ediyor. Bu anlamda sizler de bunun vesilesi oluyorsunuz Büsan artık küçük geliyor. Burası daha ne kadar büyür bilemiyoruz. Ama şunu iyi biliyoruz ki sizler büyüdükçe Konya da Türkiye’de çok daha büyüyecek” dedi.
 
Konuşmasının devamında işletmelerin kalifiye eleman sıkıntısını da dile getiren AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, girilen hemen hemen her işletmede eleman arandığını ancak işletmelerin istediği nitelikte kalifiye eleman bulunamadığını söyledi. Başkan Ahmet Sorgun; “İşsizliğin olduğunu kabul ediyoruz. Ancak kalifiye eleman açığı da bir hayli yüksek. İşletmelerimiz de bundan oldukça şikâyetçi” dedi.
 
 
 
Tahir Akyürek; “Büsan’ın kıymeti daha da artacak”
Sorgun’un konuşmasının ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de kendilerini ağırladıkları için ev sahibine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Başkan Akyürek; “Büsan Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden biri. Burada 30 – 40 bin insanımızın ekmeğini kazanmasına vesile oluyor. Bu başarılı işletmecilik ve üretim nedeniyle Büsan’da faaliyet gösteren işadamlarımıza teşekkür ediyoruz şehrimiz adına. Büsan bizim için önemli bir bölge. Sebze ve meyve hali de büyük ihtimalle bu bölgeye gelecek. Aynı zamanda kamyon garajı ve bazı küçük sanayi işletmelerinin de bu bölgeye gelmesine öncülük edeceğiz. Gerek Konya Büyükşehir Belediyesi gerekse de Karatay Belediyemiz olarak elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Hasan Angı; “2010’da ekonomimiz iyi bir sene geçirdi”
Programda son olarak söz alan AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı ise Türkiye’de insanların son 10 yıla göre çok daha mutlu olduğunu dile getirdi. Hasan Angı; “Milletimiz her şeyin farkında. Zaten gücünüzü de milletinizden alıyorsanız bu güç ile bu doğrultuda ilerliyorsunuz. Sayın başbakanımız yine dün akşam körfez ülkelerine hareket etti. Neden bu kadar mücadele? Türkiye’nin daha aydınlık, daha rahat ve müreffeh bir ülke haline gelmesi için. Önceki başbakanlar özellikle de cumhurbaşkanları bu kadar ülke gezmiyorlardı. Gerekçeleri de ‘Bu bizim işimiz değil’di. Ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Gül, Başbakanımız ve değerli bakanlarımızın gittiği ülkeler ile ekonomik ilişkilerin katlandığını görüyoruz. Bunlar güzel şeyler tabii ki” dedi.
 
Türkiye’nin her alanda çok güçlendiğini dile getiren Angı, 2010 ekonomik verileri de değerlendirdi. AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı, 2010 genelinde iyi bir sene yaşandığını söyledi. Angı; “Gerçekten şöyle 2010’a dönüp baktığımızda iyi ekonomi alanında bir sene geçirdik. İnanıyoruz ki 2011 çok daha iyi geçecek. 2010’da şunu gördü herkes. Türkiye artık tüm ülkeler ile iyi ilişkiler kurdu. Her yanda bayrağımız dalgalanıyor. İşadamlarımızın insanımızın o ülkelere gittiğinde sığınacak bir kapısının olması çok önemli” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Büsan yönetimi ile sanayiciler, bölgenin sorunları, sanayicilerin istek ve önerilerini konuştu ve karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA