• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burda bütün kitaplar yarı fiyatına
01 Mayıs 2010 Cumartesi 14:12

Burda bütün kitaplar yarı fiyatına

Nüve Kültür Merkezi (NKM) bahar kampanyaları çerçevesinde bütün kitaplarında yüzde 50 indirim uyguluyor...
Nüve Kültür Merkezi (NKM) bahar kampanyaları çerçevesinde bütün kitaplarında yüzde 50 indirim uyguluyor.
 
3 Mayıs’ta başlayacak ve 7 gün sürecek olan kampanyada kitaplar, Nüve Kültür Merkezi ve Literatürk Yayınları’nın Rampalı Çarşı’da ki mağazasında kitapseverleri bekliyor.
 
Nüve Kültür Merkezi olarak, günümüzde gittikçe yaygınlaşan korsan kitap piyasasına karşı böyle bir kayman düzenlediklerini kaydeden NKM Yayın Grubu yetkilisi İsmail Çalışkan, “Öğrenilecek daha çok şey var ve biz zaman zaman düzenlediğimiz kampanyalarla halkımızın aydınlanmasına vesile olmak istiyoruz. Hedefimiz; Konya’daki kültürel hayata yeni bir ivme kazandırmak ve katkı sağlamaktır. Kuruluşumuzdan bu yana, Konya’daki birçok kültürel etkinliğe öncülük etmenin yanı sıra ve son beş yıldır yayımladığımız yüzün üzerinde kitabı ülke ve dünya kültürüne armağan etmenin kıvancıyla, sadece “herkes okusun diye” böyle bir kampanyayı başlatıyoruz. Günün ekonomik koşullarında okuyan insanımıza bir jest yapmak ve okumayan insanımızı da okutmaya yönelik bu kampanyayla umuyoruz ki ve üzülerek ifade ediyoruz ki, kitap okuma alışkınlığı olmayan geniş kesimlere kitap sevgisini aşılamış oluruz. Uygar olmanın ve uygarlıklara yön verebilmenin yolu, kitaptan ve kitap okumaktan geçmektedir. Kitabın bir ucunda yazar, öbür ucunda okuyucu vardır. Bu ilişkidir ancak; insanları okur-yazar yapan” dedi.
 
Bilgisi olmayanın fikrinin de olamayacağını söyleyen Çalışkan, “Okudukça önce kendimizi, içinde yaşadığımız toplumu ve dünyadaki diğer insanları tanımamız daha kolay olacaktır. Okumazsak; ülkemizi ve dünyamızı, toplumumuzu ve diğer toplumları, geçmişimizi ve günümüzü, çevremizde olup biten hiçbir şeyi anlayamayız, bilemeyiz. Kısaca, az gelişmişlikten, gelişmiş bir ülke konumuna geçmek istiyorsak; okumalı, çok okumalıyız.
Düşündüklerimizi kayıtlı bilgilere dönüştürmek için de çok yazmalıyız. 3 Mayıs’ta başlayacak olan kampanya, 9 Mayıs’ta son bulacak. Tüm kitapseverleri Rampalı Çarşı’daki mağazamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA