• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burası ne Mısırdır ne Suriyedir
14 Eylül 2013 Cumartesi 17:34

Burası ne Mısır'dır ne Suriye'dir

Başbakan Erdoğan Adıyaman'da havalimanı ve yapımı tamamlanan tesislerin ortak açılış töreninde konuşuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sandıktan netice alamayanların, başka yollara başvurarak milletin huzurunu kaçırmaması gerektiğini belirterek, "Burası ne Mısır'dır, ne Suriye'dir" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Adıyaman'da havalimanı ve yapımı tamamlanan tesislerin ortak açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de sandık sonuçlarını ayaklar altına ama döneminin kapandığını belirterek, "Halka rağmen iktidar mümkün değildir" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan açıklamaları şöyle:

"Bir kirli el maalesef anamuhalefet partisi milletvekillerini maşa olarak kullanıp, Türkiye'de huzursuzluk çıkarmak istiyor"

"Kahramanmaraş'ın, Çorum'un, Sivas'ın, Gazi Mahallesinin o derin acılarını o büyük acılarını bize tekrar yaşatmak isteyenlerin tuzaklarını tek tek bozmak zorundayız"

"Doğu'nun, Güneydoğu'nun kanı üzerinden uyuşturucu ticareti yapanlar, rant devşirenler, tuzaklarda maşa olanlar bunun altında ezilirler, bunun hesabını veremezler" 

"Bu 780 bin metrekarede ikinci bir devleti isteyenler kusura bakmasınlar, onlar kendilerine nerede devlet buluyorsa buyursunlar oraya gitsinler" 

"Kökü dışarıda olan, ipini Türkiye düşmanlarının tuttuğu provokatörlerin oyunlarına gelmeyecek, tuzaklara düşmeyeceğiz"

Erdoğan: Sen Çanakkale'de savaşa hayır diye bildin mi?

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Barışa Evet, Savaşa Hayır" mitingleri düzenleyeceklerini açıkladığını hatırlatarak, "Sevsinler seni. Sen Çanakkale'de savaşa hayır diyebildin mi, haçlı zihniyetine karşı hayır diyebildin mi, o gün senin yanında, tabii senin demeyeceğim, o gün bizim yanımızda kimler vardı? Suriyeli Müslüman kardeşlerimiz vardı, Bosnalı Müslüman kardeşlerimiz vardı, dünyanın değişik yerlerinden Müslüman kardeşlerimiz vardı. Niye gelmişlerdi? Türkiye'de bizim Müslüman kardeşlerimiz öldürülüyor diye gelmişlerdi" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA