• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burası er meydanı siyaseti burda yap
15 Mart 2014 Cumartesi 11:34

''Burası er meydanı siyaseti burda yap''

Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu İzmit Körfez Köprüsü ayağı keson batırma töreninde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmalarından bazı notlar:

12 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Hesap ortada, 79 senede 6 bin 100 kilometre; 12 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol. Biz bu yolları bölerek tünel inşaa ettik. Bunlar sıradan kimselerin yapacağı iş değil. Engel tanımadık, dağlar çıktık aştık geçtik. Vadiler çıktı viyadüklerle geçtik. Marmaray'ı döşedik. Biz Fatih'in torunlarıyız. O karadan gemileri yürüttü biz de denizin altından Marmaray'ı yaptık. Karşımıza çıkan tabiat engelleri vardı. Onları aşmak kolay oldu. Yeri geldi karşımıza çeteler çıktı. Sabırla, dik durarak o engelleri aştık. Biz halka hizmeti hakka hizmet olarak gördük. Hayırlı niyetle yola çıkıyor tek tek menzile kavuşuyoruz. Karşımıza çıkan şerleri de aşıyoruz.

Bizim siyasetimiz gerilim siyasetimiz değil. Bizim siyasetimiz ayrıştırma siyaseti değil. Biz sizi yaradandan ötürü seviyoruz. Ne Türk'ü Türk olduğu için, ne Kürt'ü Kürt olduğu için, ne Gürcü'yü Gürcü olduğu için değil beni yaratan Allah sizleri de yarattığı için seviyoruz. Biz 77 milyonu kucaklıyoruz. Biz hizmet miliyetçiliği yapıyoruz. 81 ile aynı şekilde baktık.

Sandıktan ümidini kesenlerin sokaklarda medet aradığını görüyoruz. Buradan bir kez daha sizleri sorumlu davranmaya çağırıyorum. Hem genel başkanların hem vekillerin kışkırtıcı dil ve üsluptan uzak durmasını diliyorum. Birilerinin gençlerimizi sokaklara molotoflarla, döner bıçaklarıyla salmasını kabullenmiyoruz. AK Parti gençleri ortada. Bizim gençlerimizin elinde kalem, kitap, tablet görürsünüz. AK Parti gençliği asla kavganın gençliği değildir. Onlar aydınlık yarınlar için çalışır.

SALDIRILARA TARAF TUTULMAMALI

Her gün acıların yaşandığı, şehitlerin geldiği, ocakların söndüğü bir Türkiye'den, huzurun, baharın, barışın hakim olduğu bir Türkiye'ye kavuştuk. Gençlerin ölümüne son verdiğimiz, bunun mücadelesinde başarı sağladığımız bir dönemde yeni gerilimlere, yeni çatışma sahalarına, yeni ölümlere asla tahammül edemeyiz

İş dünyasının huzurunu, güven ortamını zedeleyecek tahriklerden uzak durmasını diliyorum. Keson kuyularını görüyorsunuz. Bir süre önce geldik temel attık burada. 56'ya 72 temeller var. Onun üzerine bu keson kuyuları bugün yerleştiriyoruz. Bunlar tarihe kayıt düşecek bir eserdir. Literatüre girecek. Dünyada dördüncü. Türkiye'de bu kadar güzel umut verici gelişmeler yaşanırken bunları gölgelemeye çalışmak Türkiye'nin kazanımlarını yok etmektir. Marmaray, 153 yıllık bir hayaldi. Gerçekleştirmek bize nasip oldu.

Bu adamların hangisinin bu tür eserler yaptığını görüyoruz. Bunlar birinci, ikinci köprüye karşı çıktılar. Üçüncüyü yapıyoruz buna da karşı çıkıyorlar. Bunlardan bir şey olmaz. İradenizi ortaya koyarken lütfen yapılanları gözden geçirin. İdeolojiye değil hizmete bakın. Türkiye'yi hizmetler büyütecek. Türkiye'de güzel gelişmeler yaşanıyor. Ekonomi geleceğe ilerliyor. Milli gelir 820 milyar dolar oldu. Merkez Bankası şu an 128 milyar dolar.

Saldırılara medya taraf tutmamalı. Kasetle, montajla Türkiye'nin esir alınmasına kimse destek olmamalı. Bu tahrikleri yapanlar iki hafta sonra mahçupiyet yaşayacaklar. Er meydanı burası. Gelirsiniz burada siyasetinizi yaparsınız. O yüreği olmayanlar sadece mikser görevi görür. Bunlara gerekli olan ders hukuk içinde verilecektir. Biz eserlerimizle konuşmaya devam edeceğiz. Biz laf değil, eser üretmeye devam edeceğiz. İnşallah milli gelirimizi 2 trilyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA