• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bunların bir ayağı dağda bir ayağı ovada
20 Mayıs 2015 Çarşamba 18:00

'Bunların bir ayağı dağda bir ayağı ovada'

Başbakan Davutoğlu, "Mardin'de İl Başkanlığımıza bombayla saldırdılar, hiçbirinden çıt yok. Bunların bir ayağı terör halinde dağda, bir ayağı demokrasi diyerek ovada" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün Mardin'de il başkanlığımıza el yapımı bomba ile saldırdılar. Hiçbirinden çıt yok. Onlara en ufak bir saldırı olsa biz hemen kınıyoruz. Hemen şiddeti telin ediyoruz ama bunların bir ayağı terör halinde dağda, bir ayağı 'demokrasi' diyerek ovada. Buradan bir kez daha sesleniyorum onlara; bir ayağı dağda bir ayağı ovada, şehirde siyaset ve demokrasi olmaz. Şiddeti bırakıp demokrasi meydanına öyle geleceksiniz" dedi.

Davutoğlu partisinin Çorum mitinginde yaptığı konuşmada, Çorumlulardan 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'ye 4 milletvekili vermelerini istedi. "Siz dört verin, 5. milletvekiliniz biziz inşallah" diyen Davutoğlu, vatandaşlardan AK Parti ile diğer partileri kıyaslamalarını istedi.

"Burası siyaset meydanı, dört yanlış bir doğruyu götürür mü?"

7 Haziran'da yeni bir döneme girileceğine işaret eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da bir seçim yapılacak. Bu seçim ya yükselen, büyüyen, kalkınan Türkiye'nin devamını garanti edecek ya da hiçbir iktidar iddiası olmayan, tek iddiaları AK Parti'nin gücünü zayıflatmak olan bu üç parti ve paralel çetenin tuzakları etkili olacak. Bunlar diyor ki onların uluslararası işbirlikçileri de diyorlar ki 'üçünüz bir araya gelin'. Üç yanlış bir araya gelsin. Yani CHP, MHP ve HDP. Bir yanlış da paralel. Onları orkestra şefi gibi idare etsin ve bir doğruyu, AK Parti'yi götürsün. Allah aşkına burası siyaset meydanı, dört yanlış bir doğruyu götürür mü? Ama AK Parti bir doğru olarak bu dört yanlışı götürür mü? Bunları siyaset çöplüğüne atacak mıyız?"

Alandakilerden "evet" yanıtını alan Davutoğlu, "Bu HDP Eşbaşkanı, 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanı' diyen cahil, şimdi tutmuş 'Mersin'de, Adana'daki saldırıları AK Parti yapıyor' diye. İlk anda kınadık, bütünüyle olayın üzerine gidiyoruz? Ama bilin ki bu 'Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır' derken ne kadar yalan söylüyorsa 'Adana ve Mersin'deki olayların arkasında AK Parti' derken aynı ölçüde yalan söylüyor" dedi.

“Paralel devletten sonra paralel parti kurdular"

“Karşımızda üç tane parti var görünüşte. Bir de paralel parti” ifadelerini kullanan Başbakan Ahmet Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Paralel devletten sonra paralel parti kurdular. Hepsi birden dört ediyor ama biz Çorum’dan 4 milletvekiliyle bu dördünün hesabını göreceğiz. Değil mi? Diyorlar ki eski Türkiye’yi geri getirelim. Yani hastane kapısında emeklilerimizin vefat etiği, günlerce emekli maaşı almak için kuyrukta beklediği, okullarımızda sınıfların 80-100 kişi olduğu, Türkiye'nin itibarının yerle bir edildiği bu eski Türkiye’nin geri dönmesine siz, izin verir misiniz?”

"CHP Genel Başkanı her gün bir yanlış üretiyor"

Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün Mardin'de il başkanlığımıza el yapımı bomba ile saldırdılar. Hiçbirinden çıt yok. Onlara en ufak bir saldırı olsa biz hemen kınıyoruz. Hemen şiddeti telin ediyoruz ama bunların bir ayağı terör halinde dağda, bir ayağı 'demokrasi' diyerek ovada. Buradan bir kez daha sesleniyorum onlara; bir ayağı dağda bir ayağı ovada, şehirde siyaset ve demokrasi olmaz. Şiddeti bırakıp demokrasi meydanına öyle geleceksiniz.

Öbür tarafta CHP Genel Başkanı her gün bir yanlış üretiyor. Her gün diyorum ki bu yalan, bu hesap yanlışlığı ama eline bir kağıt vermişler, ezberlemiş, onu tekrar ediyor. Mazotla ilgili sözler söylüyor. Biraz önce bir Çorumlu arkadaşımız elime bir kart verdi. Bu kart akaryakıt kartı. Yani mazotun bir kartla alındığı dönemler. Hangi dönemler biliyor musunuz? 1979, CHP dönemi. Şimdi biz doğal gaz dediğimizde onların aklına tüp gaz geliyor. Çünkü tüp gaz, akaryakıt alım sıraları, kuyrukları CHP'nin ürünüydü."

CHP'nin, MHP'nin memlekette dikili tek taşları olmadığını söyleyen Davutoğlu, "HDP'yi zaten zikretmiyorum. Onlar yapmak için değil, yıkmak için varlar" dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA