• Konya7 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bulaşık Makinesi Kötü Kokuyor? Bulaşık Makinesi Kötü Koku Sorunu Nasıl Giderilir?
23 Eylül 2020 Çarşamba 21:39

Bulaşık Makinesi Kötü Kokuyor? Bulaşık Makinesi Kötü Koku Sorunu Nasıl Giderilir?

Bulaşık Makinesi Kötü Kokuyor? Bulaşık Makinesi Kötü Koku Sorunu Nasıl Giderilir?

 

Eskiden uzun zamanlar, fazla su ve fazla efor harcamak zorunda kaldığımız bulaşıklarımızı artık çok kolay ve çok daha tasarruflu bir şekilde bulaşık makineleri aracılığı ile yıkayabilmekteyiz. Tüm bulaşıkları elde yıkamaya göre çok daha hijyenik hale getiren bulaşık makinesinin kullanımı sırasında çok fazla kirle temas etmesine neden oluyor. İçecek ve yemek artıkları bulaşık makinesi içerisinden geçiyor. Bu durumda periyodik olarak bulaşık makinesini temizlemek ise zaman içerisinde makinenin tüm içine sinecek bir kötü koku oluşumuna neden oluyor. Arçelik Servisi merkezimize gelen arıza bildirimlerinin önemli bir kısmını bulaşık makinesinde kötü koku oluşumları oluşturmaktadır.

Bulaşık Makinesi İçi Neden Kötü Kokar?

Bulaşık makinenizin iç kısmında kötü koku oluşumu aslında genel işlevine bakıldığında olağan bir durumdur. Çünkü yemek artıkları ve daha pek çok farklı olumsuz etken ile temas halinde bulunmaktadır. Doğru bulaşık makinesi kullanımı doğrultusunda bu pisliklerin makineden düzenli olarak temizlenmemesi de doğal olarak zaman içerisinde bu kapalı ortamda kötü koku oluşumuna neden olur. Bunun dışında bulaşık makineniz için uygun koşullarda havalandırma koşullarını sağlamamanızda ciddi bir kötü koku oluşumuna neden olabilmektedir. Bulaşık makinesinin içinin kötü kokması su tahliye pompası filtresinde veya fıskiye altında yemek artıklarının birikmiş olmasıdır. Böyle bir durumda İstanbul Bosch Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmadan önce periyodik olarak makine temizliği yapmaya özen göstermelisiniz.

Bulaşık Makinesi Kötü Kokuları Nasıl Giderilir?

Bulaşık makinenizin içerisinde yer alan hemen hemen tüm parçalar kolay bir şekilde sökülebilmektedir. Yıkama programı sırasında bu parçalarında yıkandığı düşüncesine kapılmadan, kesinlikle tüm parçaları yerinden çıkartarak, düzenli şekilde yıkamaya ve temizlemeye özen göstermelisiniz. Özellikle de bulaşık makinesinin en alt tel rafı altında bulunan filtresinin temizliğine dikkat etmelisiniz. Bulaşıklarınızdan gelen tüm yemek artıkları bu filtrede toplanmaktadır. Düzenli olarak filtrede takılı kalan yemek artıklarını temizlerken, filtreyi de düzenli olarak çıkartarak, özel şekilde yıkamaya özen göstermelisiniz. Zararlı kimyasal madde içermeyen temizlik ürünleri ve sıcak suyla filtreyi temizlemelisiniz. Tüm bunları yapmanız rağmen bulaşık makinenizde kötü koku sorunu yaşıyorsanız Vestel Servisi hizmetlerimize başvuruda bulunabilir ve destek alabilirsiniz.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA