• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bugün başka Erzincan görüyorum
05 Mart 2011 Cumartesi 22:08

'Bugün başka Erzincan görüyorum'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, laf değil, iş ürettiklerini belirterek, ''Benim milletim bu laflardan çok çekti, bununla çok oyalandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, laf değil, işürettiklerini belirterek, ''Benim milletim bu laflardan çok çekti,bununla çok oyalandı. Artık laf değil icraat istiyordu milletim. İşteonun için bizi iktidara getirdiniz, bize iktidar teslim ettiniz'' dedive hızlı tren için söz verdi!

Başbakan Erdoğan, 'da Kızılay Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasında,12 Eylül'de yapılan halkoylamasında yüzde 64 oranında ''evet'' oyuylademokrasiye, hukukun üstünlüğüne, büyük Türkiye idealine sahip çıkanErzincan'a teşekkür ettiğini belirtti.

Erzincan'a her geldiğinde, kentin daha da değiştiğini, büyüdüğünü,ilerlediğini gördüğünü belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ama bugün Erzincan'ı bir başka görüyorum. Erzincan, geçmişle aslakıyaslanamayacak bir değişim sürecine girdi. Erzincan artık kabuğunukırdı, Doğu'nun yıldız bir şehri haline geldi. Biz burada tarih boyuncaçok büyük acıların yaşandığını biliyoruz. Erzincan savaşlarda yıkıldı,Erzincan işgalde yağmalandı, Erzincan ihaneti, mezalimi, katliamıyaşadı. Erzincan, 1939'da ve 1992'de iki büyük deprem yaşadı. Yaşanantüm acılara sizler göğüs gerdiniz, yaşanan tüm acılara sabrettiniz.

Erzincanlı, Tercanlı Ozanımız Aşık Daimi'nin şu dizeleri adetayüreğimize işledi, 'Ne ağlarsın benim zülfü siyahım bu da gelir, bu dageçer ağlama, göklere erişti figanım, ahım, bu da gelir bu da geçerağlama, Daimi'yem her can ermez bu sırra, gerçek aşık olan erer o nura,Yusuf sabır ile vardı Mısır'a, bu da gelir, bu da geçer ağlama...' Evet, sabırla metanetle, dirayetle artık o acı hatıraları geride bırakıyoruz. Gece gündüz çalışarak, alın teri dökerek, durmadan, duraksamadan, güçlü Türkiye'yi, güçlü Erzincan'ı inşa ediyoruz. Yaşadıklarımızdan artıkders çıkarıyoruz. Aynı acılar tekrar yaşanmasın, felaketler canlaradokunmasın diye adeta çırpınıyoruz.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA