• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu Ramazan herkes Kontvde
29 Temmuz 2011 Cuma 16:22

Bu Ramazan herkes Kontv'de

Kontv Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladı.
Kontv Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladı. Yediden yetmişe tüm izleyici kitlesinin izleme saatlerini esas alan çalışmalarda, 24 saat aktif yayın hedeflendi. Yayın akışının tamamı Ramazan ayına uygun hale getirilirken, yayın içeriği kaliteli prodüksiyonlar ve sürpriz konuklarla desteklendi.

Kontv’nin Ramazan yayınları ile ilgili bilgi veren Kontv Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay, “beğeniyle izlenecek olan bir yayın çalışması yapıldı.  Aylardır süren çalışmalarda, kamuoyu araştırmaları ve izleyici değerlendirmelerinden yararlanıldı. Genel izleyici kitlesini hedefleyen yayın akışında, farklı konumlardaki her izleyici kitlesinin ekran başı saatleri dikkate alındı. İnsanların müsait olan tüm zamanlarında  isteyerek ve zevkle kontv’yi tercih edebileceği kriterlerden hareket edildi. Sonuçta herkesin bir ay boyunca maksimum seviyede yararlanabileceği bir yayın akışı oluşturuldu.”dedi.

Bu yılki İftar ve Sahur programlarını Münip Engin  Noyan’ın sunacağını hatırlatan Nurettin Bay, “Engin Noyan’a  sanatçı Umut Mürare eşlik edecektir. İftara Doğru ve Sahur Vakti programlarında bir ay boyunca Türkiye’nin sevdiği konuklar misafir edilecektir. İftar ve Sahur’da bu yıl da geleneği bozmadık ve Selçuklu Belediyesi ile çalıştık. Selçuklu Belediyesi’nin organize edeceği her iki program da Yeni Selçuklu Belediyesi binasının, bahçesinde sunulacaktır. Program tamamen halkın içerisinde yapılacak ve izleyici-yayıncı iletişimi yüz yüze sağlanabilecektir.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Orhan Çeker, Dr. Abdurahman Büyükkörükçü, Osman Nuri Topbaş, Abdullah Büyük ve Nurettin Yıldız hocaefendilerin de Ramazan boyunca Kontv ekranlarında olacaklarını kaydeden Bay, bir Kontv klasiği olan Tahir Büyükkörükçü Hocaefendinin kendi saatinde yine Kontv’de olacağını, mukabele saatlerinde izleyicilerin Kur’an-ı Kerim’i en güzel kraatlarla Kontv’den takip edebileceklerini söyledi.  Çocuklar, gençler ve hanımlara dönük programların da Ramazan’da kontv’de olacağını bildiren Bay,  “izleyiciyi ekrana bağlayacak iki adet dizi de Ramazan ayında Kontv’de olacak.  İzleyicilerimiz, Elçi ve Cabir bin Hayyam dizileriyle birlikte, bir çok kaliteli belgeseli de kendi ekranından takip edebilecektir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür Park’ta yapılacak olan “Rahmet Akşamları” programlarının tamamının da Kontv’de yayınlanacağını anlatan Bay, “Büyükşehir Belediyesinin Ramazan boyunca organize edeceği tüm Rahmet Akşamları Programları iftar ezanından hemen sonra Kontv’den yayınlanacaktır. Bununla birlikte Kentin tüm sosyal ve kültürel aktivitesi de bir ay boyunca yine Kontv’de olacaktır.

İftar ve sahur ezanlarında dakik olma özelliklerini koruyacaklarını kaydeden Nurettin Bay, Konya ile birlikte tüm Türkiye’nin  en modern ekran süslemeleri ve KJ’lerle ezan saatlerini Kontv’den takip edebileceğini bildirdi. Ramazan bereketini ekranlardan izleyiciye en kaliteli ses ve görüntülerle sunmak için geriye saydıklarını ifade eden Nurettin Bay, kontv olarak tüm izleyicilerin ve tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan’ını tebrik ettiklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA