• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu paket 76 milyonun paketi!
06 Ekim 2013 Pazar 14:18

Bu paket 76 milyonun paketi!

Erdoğan, "Büyükşehir en ücra köyün bile altyapısıyla ilgilenecek. Muhtara bırakalım, valiye bırakalım demeyecek. Büyükşehir belediyesi yapmak zorunda. Artık sıkıysa yapmasın.

"BÜYÜK ADIMLAR ATIYORUZ"

11 yıl boyunca hangi reformu yaptıysak birileri çıkıp 'Türkiye bölünüyor' dedi. Geldiğimizde 230 milyar dolar milli gelirimiz vardı. Şimdi 800 milyar dolara çıktı. Şimdi milliyetçilik nerede, bizde. Milletimizin güçlenmesi için daha büyük adımlar atıyoruz.

Bütün bu aldatanlar hep milleti aldattılar. Ama sonunda aldandıklarını görüyorlar. her seferinde yanıldılar.

Bir reform adımı attık. 28 maddelik bir paket... Türkiye'nin daha da büyümesi lazım. Türkiye'nin prangalarından kurtulması lazım dedik. O malum çevreler adeta papağan gibi aynı türküyü söylemeye, aynı masalı anlatmaya başladılar. Onlar bir kez daha kaybedecek, Türkiye bir kez daha kazanacak.

BAŞÖRTÜLÜ KARDEŞİM DE AYNI HAKLARA SAHİP OLMALI

Benim başörtülü kardeşlerim kamuda daha rahat çalışacak diye mi karşı çıkıyorsun. Başı açık kardeşim neyse başı örtülü kardeşim de aynı haklara sahip olmalıdır. Milleti seviyorsan, başı örtülüsü de, başı açığı da bizim kardeşimiz.

Üniversitelerde bu mücadeleyi verdiler, bizi çok engellediler. Hamdolsun belli bir noktaya geldik.

Bu ülkede başı örtülü yavrularımıza üniversitelerde başı örtülü yavrularımıza kapıları kapattılar. Bırakın okusun çocuklar. Bunların ayaklarına niye pranga vuruyorsun. Kendi kızlarımı ülkemin üniversitelerinde okutamadım. Hristiyan dünyasında başörtüsüyle okuyabiliyor. Müslüman ülkede okuyamıyorlar. Bir de önümüze katsayı diye bir engel çıkardılar.

"BU PAKET 76 MİLYONUN PAKETİ"

Kamuoyu nasıl refleks veriyor bunları gördük. Sizin onay vermediğiniz hiçbir konuda onay vermeyiz. Bu paket 76 milyonun paketidir. Bu reform paketi 76 milyonun her bir ferdini memnun edecek bir pakettir. Bazıları diyor ki, "Bu paket ayrımcıdır". Haşa, bunu nasıl dersiniz? Biz kimin ne dediğine değil, milletimin ne dediğine bakarız. Biz inancı itibariyle sağlam bir milletiz. Bizi yaradan Allah yaradılıştan itibaren verdiği hakların teminat altına alınmasını o toplumları idare edenlerden istiyor. Dinimizde kavimler vardır ama kavimcilik yoktur. Ben Türk'ü de Kürt'ü de, Lazı da Çerkezi de Gürcüyü de severim. Yaradılanı yaratandan ötürü severim. Aramıza ayrılık tohumu atmak isteyenlere bu cevabı verin. Onu kim yarattı? Beni yaratan Allah. Biz bir olacağız, beraber olacağız, hep beraber Türkiye olacağız. İnşallah bu reformları daha özgür daha bir kardeşçe geleceğe taşıyacağız.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA