• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bu mutluluğun tarifi yok”
21 Aralık 2015 Pazartesi 10:05

“Bu mutluluğun tarifi yok”

Bosna Hersek KOMEK’te resim bölümünde usta öğreticilik yapan İbrahim Akkaya, Şeb-i Arus törenleri için Konya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a üzerinde “Kökü 1453 olanın hedefi 2023 olur” yazan karakalem çalışmasını hediye etti.  Tarif edilmez bir mutluluk yaşadığını ifade eden Akkaya, Başbakanımızın da bir resmini yapmak istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanımızın Konya’ya geleceğini öğrendiğimde içinden özel bir resim yapmak geçtiğini ve hemen işe koyulduğunu söyleyen Akkaya, ‘’Her tarafa Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın olduğu fotoğraflar vardı. Bu fotoğraflar bana ilham kaynağı oldu. Bu işe kalkıştığımda sadece 2 gün vaktim vardı. Perşembe akşam 16 gibi işe koyuldum. Atölyede sabahladım ve 10 saat gibi bir zamanda yetiştirdim. Bu resmin öncesinde de 4. Olağan Kongre’de bir resim hediye etmiştim. Yine aynı sloganla yapmıştım. Bu kez de Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın olduğu bir kara kalem çalışması yapayım dedim.  Bütün hünerlerimi sergilemeye çalıştım. ‘’ şeklinde konuştu.

BİR AN RESMİ VERMEKTEN VAZGEÇTİM

Cumhurbaşkanımızın yoğunluğu sebebiyle resmi verme şansının olmadığını hatta bir an yaptığı resmi vermekten vazgeçmeyi bile düşündüğünü söyleyen Akkaya, ‘’Yaptığım resmi Cumhurbaşkanımıza hediye etmek için götürdüm ancak kendisine ulaştırmam imkansız gibi görünüyordu. Korumaları vasıtasıyla programını öğrendik. Uykusuzluktan bayılmak üzereydim. Bir an vermekten vazgeçmeyi bile düşündüm ancak o kadar emeğin ardından ulaştıramasam yazık olacaktı.  Törenlerin ardından Mevlana Türbesine gittik. Baş korumalarından Sebahattin Bey’e rica ettim. O kadar emek harcadım, uykusuzum dedim. O da bekle, ben sana yardımcı olacağım dedi. Türbenin içinde beklemeye başladım.’’ dedi.

mutlulugun-resmi-(1).jpg

mutlulugun-resmi-(3).jpg

BAŞBAKANIMIZIN DA RESMİNİ YAPMAK İSTERİM

Cumhurbaşkanını görür görmez heyecandan tir tir titrediğini aktaran Akkaya, Daha önceden cumhurbaşkanımızı görmüştüm fakat o kadar yakından hiç görmemiştim. Cumhurbaşkanımızın yanında Başbakanımız da vardı. Yaptığım resmi gösterdim. Cumhurbaşkanımız sen mi yaptın dedi. Evet başkanım dedim. Başbakanımız da eline sağlık, çok güzel olmuş dedi. Resmimi kendim verebilmem çok güzel oldu. Belki resmim yine kendilerine ulaşacaktı ama tanışma fırsatım olmayacaktı. Bir amacım, hedefim vardı ve ona ulaştım. Çok mutluyum. Elimi sıkmaları, takdir etmeleri ve resmimi beğenmeleri gerçekten emeğime ve uykusuzluğuma değdi.  Tüm sanatçıların da istediği budur. Para pul bizim için ikinci plandadır. Takdir edilmek daha önemliydi. Başbakanımız  resme öyle bir baktı ki bende isterim dercesine. Bundan sonra Başbakanımızın da bir resmini yapmak isterim. ‘’ diyerek sözlerini tamamldı.

ibrahim-akkaya--(2).jpg

İbrahim Akkaya kimdir?

Aslen Ispartalı olan ve 2007’den beri Konya’da yaşayan İbrahim Akkaya Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. Birçok yarışmalarda dereceler var. Halen de Yüksek Lisans eğitimime devam ediyorum. KOMEK’te de yarı zamanlı olarak çalışıyor. Hayatı resim yapmakla geçiyor.
İSMAİL KOÇ / YENİ HABER GAZETESİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA