• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu millet tekeden bile süt çıkarır
06 Aralık 2012 Perşembe 15:29

'Bu millet tekeden bile süt çıkarır'

Başbakan Erdoğan, "Bizimle ilgili tüm planları boşa çıkarıyoruz. Bize giydirilmek istenen o dar elbiseyi reddediyor artık ufkumuzun sınırlarını aşıyoruz" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''Türkiye İnovasyon Haftası''nın açılışında konuştu.
Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin genç, dinamik, üretken, çalışkan, zeki bir iş gücüne sahip olduğunu vurgulayarak, "Bizimle ilgili tüm planları boşa çıkarıyoruz. Bize giydirilmek istenen o dar elbiseyi reddediyor, bugün artık kalıplarımızı, bugün artık ufkumuzun sınırlarını aşıyoruz" dedi.
"Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin 'Made in Turkey' görürsünüz" diyen Erdoğan, "Şunu herkes bilsin ki, bu dünya üzerinde artık biz varız, Türkiye var ve inşallah ebediyyen de var olacak. Biz, hiçbir konuda, ama hiçbir konuda kompleks sahibi olamayız. Biz ezik olamayız. Biz, kendisine güvensizlik içinde bir millet olamayız" şeklinde konuştu.
Tarih entrikadan ibaret gösteriliyor
Gençlerin tarihi doğru şekilde okur ve anlarsa, ecdadını doğru şekilde tanırsa, o zaman gençliğin önünde hiç kimsenin duramayacağını belirten Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Birileri, bizim tarihimizin savaştan, kılıçtan, entrikadan, iç çekişmelerden, maalesef haremden ibaret olduğunu iddia ediyor. Fetih dediğiniz kavram, kusura bakmayın, savaşarak, birilerinin boynunu kopararak, işgal ederek, sömürmek için yeni topraklar elde etme girişimi değildir. Fetih, tam tersine, kapılardan önce kalpleri açma girişimidir..Ama, bizim tarihimizi şekillendiren, bizim tarihimize damga vuran, bizim medeniyetimize yön veren kalemden ve kitaptan hiç kimse bahsetmiyor, bahsetmek istemiyor"
Bu millet tekeden bile süt çıkarır
Erdoğan, on yıllardır, yüzyıllardır ''yapamazsınız, başaramazsınız'' denilerek, acı reçeteler empoze edildiğini ifade ederek, ''Biz, şu son 10 yılda, yapabildiğimizi, başarabildiğimizi her alanda dünyaya gösterdik. Her zaman söylüyorum. Bu millet, isterse, azmederse atalarımızın dediği gibi tekeden bile süt çıkarır. Biz bu anlayışla hareket edeceğiz'' dedi.
Başbakan Erdoğan, ''Türkiye'nin çözüm bekleyen sorunları, karşılanmayı bekleyen ihtiyaçları için daha fazla inovasyona, dolayısıyla bu konuda emek sarf edecek daha çok insana ihtiyacımız var'' diye konuştu.
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA