• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu meydanlardan beni alamazsınız
15 Mayıs 2015 Cuma 18:00

'Bu meydanlardan beni alamazsınız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nereye giderseniz gidin bu meydanlardan beni alamazsınız. Cumhurbaşkanının halkıyla beraber olmak onun en önemli görevidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Arnavutluk'a yaptığı ziyarette Tiran'daki Namazgah Camisi'nin temel atma törenini gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Kapalı alanda 5 bin kişilik caminin iki yıl içinde biteceğini belirten Erdoğan, "2 yıl sonra cumayı orada kılacağız" diye konuştu.

Kırıkkale'nin coşkusu, dirayeti, azmi kırılmadıkça ülkeyi, milleti bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade eden Erdoğan, "Kırıkkale bölücü örgüte karşı da paralel örgüte karşı da onların gölgesinde siyaset yapanlara karşı da dimdik ayakta mı?" diye sordu. Alandaki vatandaşlardan "evet" karşılığını aldı.

Erdoğan, Van'ı ziyaret ettiğini, ondan önce de çok sayıda şehre gittiğini, yurt dışında temaslar gerçekleştirdiğini aktararak, "Ben bu siyasetçilere sesleniyorum; bir kısmı gidiyor ama büyük bir kısmı da gitmiyor. Siz de gitsenize. Niye gitmiyorsunuz. Demokrasi Sivas'tan batıya mı? Sivas'ın ötesinde demokrasi olmayacak mı? Gidin orada da konuşun. Niye meydanları bunlara bırakıyorsunuz? Ama gitmiyorlar. İşte 7 Haziran bir kırılma noktasıdır. Bunlara gereken cevabı, dersi birileri dağı arkasına alarak yapıyor, ama inanıyorum ki benim kardeşlerim sandıkta gereğini yapacaktır" diye konuştu.

Kırıkkale'nin cumhurbaşkanı olarak 9 ayda ziyaret ettiği 25'inci şehir olduğunu belirten Erdoğan, farklı vesilelerle iki kez gittiği şehirler de bulunduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Benim Türkiye'yi karış karış dolaşmamdan, her fırsatta vatandaşlarımızla bir araya gelmemden rahatsız oluyorlar. Cumhurla başkanın buluşmasından, kucaklaşmasından niye rahatsız oluyorsunuz? Bunlar cumhurbaşkanlığı makamını hala milletin değil, vesayetin temsilcisi olarak görüyorlar. Yüksek Seçim Kuruluna durmadan gidiyorlar. Ne diyorlar biliyor musunuz? 'Bu cumhurbaşkanını meydana çıkarmayın'. Yüksek Seçim Kurulu tabi reddediyor. CHP'si gidiyor, MHP'si gidiyor. Bunun yanında HDP'si gidiyor. durmadan gidiyorlar. Nereye giderseniz gidin, bu meydanlardan beni alamazsınız, susturamazsınız. Anayasa cumhurbaşkanının çalışmasını belirlemiş. Ve bu konuda halkıyla beraber olmak onun en önemli görevidir. Hiç endişeniz olması, biz dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Ama eğilmek, asla. Biz sadece Allah'ın huzurunda eğiliriz. 10 Ağustos 2014 tarihinde cumhurbaşkanı doğrudan milletin oylarıyla seçildiği gün vesayet bitti."

"Bölücü terör örgütü ve Paralel örgüt bir olmuşlar, önlerine muhalefet partilerini katmışlar gidiyorlar" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Nereye, Eski Türkiye'yi ihya etmeye. Hani şu 70'lerin, 90'ların Türkiyesi var ya, hani şu kardeşin kardeşe düşman edildiği Türkiye var ya. Bunlar milleti parçaladılar. Bunlar bu milletin evlatlarını birbirine düşürdüler. Şu yoksulluğun, geri kalmışlığın, yokluğun Türkiyesi var ya ona gitmek istiyorlar."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA