• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Bu kutlu yürüyüş sonsuza kadar sürecektir”
11 Ekim 2015 Pazar 13:19

“Bu kutlu yürüyüş sonsuza kadar sürecektir”

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek Ankara’da gerçekleştirilen ve 95 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan hain terör saldırısı ile ilgili bir yazılı açıklama yayınladı.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek terör örgütü tarafından Ankara’da gerçekleştirilen ve 95 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, 246 vatandaşımızın da yaralanması ile sonuçlanan hain terör saldırısı ile ilgili bir yazılı açıklama yayınladı.

Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, “Millet olarak çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Anadolu toprakları tarihin hiçbir döneminde kolayca yaşanabilen ve kolayca medeniyetimizin şekillendiği bir coğrafya olmamıştır. Ancak şuna bütün kalbimizle inanıyoruz ki, Anadolu’da bin yılı aşkın süredir şanlı tarihimizle bu kutlu yürüyüşümüz sonsuza dek devam edecektir. Ülkemizde bugün yaşananlar tarihin tekerrüründen ibarettir. Ülke olarak ne zaman huzura, refaha ve istikrara kavuşsak; ülkemiz üzerinde kirli emelleri bulunanların ve onların ülkemiz içerisindeki işbirlikçilerinin harekete geçtiğini görüyoruz. Uzun zamandır ülkemizde yaşanan huzur ve barış ortamını bozmak için 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından harekete geçen eli ve vicdanı kanlı terör örgütünün kalleş terör saldırıları ile askerlerimizi, polislerimizi, güvenlik güçlerimizi ve son olarak da Ankara’daki saldırılar ile sivil vatandaşlarımızı hedef alması ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunun ne denli büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yaşanan saldırılar aslında milletimizin birliğine, kardeşliğine ve ülkemizin istikrarımıza yapılmıştır. Yapılan bu saldırıların ardından ülkemizi bölebilir miyiz diye ellerini ovuşturanlar şunu asla unutmamalıdırlar ki, her karış toprağı bizlere emanet bırakmak için kanlarının son damlasına kadar mücadele eden bir ecdadın torunları olarak bizler de gerektiğinde canımızı seve seve vermeye hazırız. Şunu açıkça belirtmek isterim ki, ülkemizde yaşanan bu durumun kaybedeni asla Türkiye olmayacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de kaybeden eli kanlı terör örgütü ve ondan nemalananlar olacaklardır. İnsani değerlerden yoksun olan terör örgütünün düzenlediği alçakla saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Yüzlerce yıldır canı pahasına hiçbir olay karşısında diz çöktürülemeyen bu aziz millete ebediyete kadar hiç kimse diz çöktüremeyecektir. Ülkemiz üzerinde hangi karanlık odak oyun oynamaya kalkarsa kalksın bu kutlu yürüyüşü durduramayacak ve geleceğin “Büyük Türkiye” sinin inşa edilmesine hiçbir güç engel olamayacaktır. MÜSİAD Konya Şubesi olarak, Anadolu coğrafyasındaki bin yılı aşan şanlı tarihimizde yaşanan krizleri nasıl atlattıysak bu sancılı süreci de birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza inancımız daimdir. Millet olarak bunu başaracak güce ve inanca sahibiz. Terör olaylarının sürmesi terörle mücadele noktasında herkesin sorumluluğunu bir kez daha artırmıştır. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun bütün vatandaşlarımızın terörle mücadele noktasında ortak tavır alması milletimizin geleceği açısından son derece önem arz etmektedir. Bu doğrultuda devletimizin terörle mücadelesini kararlılıkla ve etkin bir şekilde sürdürmesini de desteklediğimizi ifade etmek istiyorum.    

Bu duygu ve düşüncelerle Ankara’daki kalleş terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.                     

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA