• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu gün hayatta olsaydı o da evet derdi
24 Ağustos 2010 Salı 18:10

Bu gün hayatta olsaydı o da 'evet' derdi

Başbakan Erdoğan referandum mitingleri kapsamında Sivas'ta halka sesleniyor
İDAM TARTIŞMASI YENİDEN
 
Yargının siyasallaşması iyi değildir. O zaman gel bu anayasaya evet de. Dünkü TV programında kendini savunuyor. SSK'ya nasıl terör örgütü mensuplarını aldığını anlatıyor. Bu örgüt üyeleri ile tanışıklığı yokmuş, hükümlü kadrosundan almış. Başka hükümlü yok mu? Onları neden almıyor da terör örgütü hükümlülerini alıyorsun. Kadrolaşma bunların genlerine işlemiş. Sonra bizi de terör örgütü ile müzakere ile suçluyorlar. Terör örgütünün eylemsizlik kararını bize bağlamak yalandır, iftiradır. Her iktidar böyle bir anlaşmaya yanaşmaz. Siyasi iktidarlar bunu yapmaz. Bizden önce MHP DSP ANAP bunlar bölücü örgütün başıyla görüşmediler mi? Kendileri görüşmez ama kim görüşür. İstihbari kurumlar, Adalet Bakanlığı yetkilileri görüşür. Devletin ilgili kurumları böyle görüşmeleri yapar. Ama Bahçeli, Yılmaz, Ecevit onun idamının engeline imzayı koymadınız. Ecevit AB'ye verilen sözlerden bahsediyor. Bahçeli'ye soruyorlar. O da Sayın Ecevit gereken açıklamayı yaptı söyleyecek bir şeyim yok diyor.
 
TERECİYE TERE SATMA

27 Mayıs'ta, 12 Eylül'de hukukun siyasallaştığını söylüyor CHP. Bunları hangi zihniyet oluşturdu. CHP genel başkanı siyasete yeni soyunuyor belli. İşine gelince en eski partisidir diyor CHP için. İşine gelmeyince o zaman doğmamıştım diyor. Moğultay ve Oktay ile yüzleşmiyor onlarla kol kola giriyor. Moğultay'ın ifadesi şu. Ben CHP'lileri almayacaktım da MHP'nin faşistlerini Refah Partilileri im alacaktım diyor. Sayın Genel Başkan bu millete tere satma. Tereciye tere satma. CHP'nin yargıyı nasıl siyasallaştırdığını çok iyi biliyor. Bunu ben yaşadım. Bana cezayı kesenin sonra CHP üst kurularında nasıl yer aldığını biliyoruz.
 
ASIL BASKIYI MUHALEFET YAPIYOR

MHP yönetimi vicdan sahibi ülkücülere zavallı ülkücü diyor. Sanatçılara, STK'lara il başkanlarına baskı yapıyorlar. Genel başkan diyorki "Kim ki bu değişikilğe evet derse hakkımı ona helal etmeyeceğim". Bizi baskı mahalle baskısı yapmakla suçlayanlar CHP, MHP, BDP asıl baskıyı millete kendileri yapıyor. Kampanyaları birbirini aratmıyor.
 
MUHSİN YAZICIOĞLU EVET DERDİ

Kahramanmaraş dağında bir yiğidini kaybetti Sivas. Millet sevdasında birini kaybetti. O gün Sivas değil Türkiye ağladı. Memleketi Sİvas'ta rahmetle anıyorum. Allah ondan razı olsun. Muhsin Kardeşimizin 12 Eylül zindanlarında yazdığı şiir bir ağıda dönüştü, yüreklerimize nakşoldu.
Muhsin kardeşimiz 12 Eylül zulmünü yaşadı. İnanıyorum ki bugün hayatta olsa hiç tereddüt etmeden evet derdi. Nitekim onun arkadaşları, hareketleri sağduyu ve aklıselimin yanında yer aldı ve hatırasına sahip çıktı.
Yere sağlam basıyoruz. Bunlar gibi uçmadık. Daha güzel olacak. Tüm dünya Türkiye ekonomisini konuşuyor. Küresel krizden nasıl sıyrıldığını konuşuyor. Daha fazlasını yaparız.
 
MHP'LİLERE SESLENDİ

IMF ile anlaşmak zorunda kalmadan yolumuza devam edebiliyoruz. Bizden önceki iktidar 30 milyar dolar aldı. Bize 23 milyar dolar borçla bıraktılar. Bu borcu biz ödüyoruz. 7 milyar dolar kaldı. Bu MHP milliyetçiyim diye ortalıkta dolaşıyor. Benim sorunum yönetimiyle. Oraya oy verenlere diyorum ki. Bak bizden önce iktidarda kaldılar. Merkez Bankasında 26.5 milyar dolar vardı. Şimdi 75 milyar dolar var. Hem bıraktığın borçları ödüyoruz hem de bankada bu kadar para var. KEY dediniz biz ödüyoruz. Nemalar 13.5 katrilyon. Bu kadar kesinti yapıp bunu bize bıraktılar. Tamamını ödedik. Sen ne yaptın. Bunlar üzerinde bir düşünün.
 
BÜYÜK TÜRKİYE BU

İlk kez kendi piyade tüfeğimizi yaptık. Mehmetçik bizim tasarladığımız silahları kullanacak. Altay adını verdiğimiz kendi tanklarımızın protipini yaptık üreteceğiz. AK Parti iktidarı bu. Büyük Türkiye bu.

AŞIK VEYSEL'İ ANDI

Sivaslı Aşık Veysel ne diyor: Uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece...Aşık Veysel'in dediği gibi erişmek için menzile gidiyoruz gündüz gece, gideceğiz gündüz gece. Şu 7.5 yılda 12 bin 200 km bölünmüş yol yaptık. 79 yılda 6 bin 100 km yapıldı.78 üniversite yaptık. 435 bin konut inşasına başladık...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA