• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu gün 24 Kasım Öğretmenler günü!
24 Kasım 2009 Salı 14:05

Bu gün 24 Kasım Öğretmenler günü!

24 Kasım Öğretmenler günü Konya'da düzenlenen törenlerle kutlandı. Atatürk Anıtı'nda başlayan törenlerde anıta çelenk konuldu.
24 Kasım Öğretmenler günü Konya'da düzenlenen törenlerle kutlandı.
Atatürk Anıtı'nda başlayan törenlerde anıta çelenk konuldu. Saygı Duruşu'nda bulunulduktan sonra okunan İstiklal Marşı ile Anıt Alanı'ndaki tören sona erdi. Daha sonra Konya Devlet Tiyatrosu'ndaki programa geçildi. Programa Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğretmen adayları adına Aliye Gözübüyük ve emekli öğretmenler adına Ali Rıza Odabaşı'nın konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Milli
Eğitim Müdürü Halil Şahin, öğretmenliğin dünyadaki en kutsal mesleklerin başında geldiğini belirterek, "Öğretmen, öğrencilerin önünde bir rehber bir ışık olmalıdır. Aynı zamanda bir öğretmen erdemli, faziletli ve azimli olmalıdır. Çağın gereklerini takip eden, yenilikçi ve kendini sürekli geliştiren bir birey olmalıdır. Öğretmen, toplum huzuru, barışı ve demokrasini sağlayan insanların başında gelir. Bu nedenle öğretmenliğe ayrı bir önem veriyor ve her yıl 24 Kasım'da bu önemi bir kez daha hatırlıyor ve
hatırlatıyoruz" dedi.
Halil Şahin'in konuşmasının ardından adaylığı sona eren öğretmenler, Türk Bayrağı'na el koyarak öğretmenlik yemini etti. Selçuklu Erbil Koru Lisesi öğrencileri tarafından öğretmenler günü ile ilgili sahnelenen piyesler ve okunan şiirlerin ardından emekli öğretmenlere protokol üyeleri tarafından Hizmet Şeref Belgesi verildi.
Konya Devlet Tiyatrosu'ndaki programın ardından protokol üyelerinin eşleri, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastane Okulu'nda okuyan hasta öğrencilerin düzenlediği programa katıldı. Hazırlanan programla eğlenen çocuklardan mezun olanlara Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ın eşi Hatice Doğan tarafından diplomaları verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA