• Konya14 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Çağda Konya Elektrik Kesintisinden Mağdur

16 Ekim 2012 13:47
Haberini bugün geniş bir şekilde verdik, ben de sizlerle dün yaşadıklarımızı paylaşmak istiyorum. Evet, yaklaşık 13 sularında dün Konya’da Zaferin göbeğinde elektrikler yoktu. Konuştuğumuz esnaf dertli, sanayici sıkıntılı, on binlerce lira zarar edenlerden, işini yapamayıp günü sıkıntılı bir şekilde geçirmek zorunda kalana kadar bir sürü sıkıntı. Ama aslında asıl sıkıntıyı biz yaşadık, binada yaklaşık üç saat elektrik kesikti. İş yapmak ne mümkün, her şey artık bilgisayarla oluyor. Olacak iş değil bu çağda bu kadar uzun süren şehir merkezindeki elektrik kesintisi… Tabi bekle gelmez, bekle gelmez, aradık sonra… Önce çağrı merkezini, hangi ilde çağrı merkezleri bilmiyorum ama Konya’yı, benimle konuşan bayan bilmiyor. Neyse oradan netice alamadık, bir Zaferi anlatamadık…
Derken genel merkezlerini aradım, Genel Müdürleri yurt dışındaymış, genel müdür yardımları da yurt içinde ama yine bir tatil merkezinde…
Anlayacağınız yetkili bulmakta zor.
 Sonra bir hanımefendi telefonda yardımcı oldu, yarım saat içinde hakikaten elektrikler geldi.
 Neyse yine de teşekkür ettik geçte olsa elektrikler gelmişti ya… Ama gün bitmemişti, saat 18.30 suları, yahu zaten gazete gecikti diye hepimiz koştur koştur ama kâh elektrik gider, 5 dakika sonra gelir daha sonra yine gider, gün nasıl bir anlatmak mümkün değil, pazartesi tam bir kâbus yaşadık… Anlayacağınız şehrin elektrik şebeksi halkla dalga geçiyor. 
 Bu çağda bu kadar tuhaflıklar olur mu?
 Koskocaman şehre bu elektrik kesintileri reva görülür mü?
 MEDAŞ özelleşti, iyi hayırlı olsun, biz özelleştirmeye karşı değiliz, bunu her yerde deklare ederiz ama şimdi bu sıkıntının muhatabı kim? Kime derdimizi anlatacağız? Eskiden Valimiz derdik, milletvekilimiz derdik, onlarda iyi kötü bizi dinler, muhatap olur ve soruna bir çözüm bulmaya çalışırlardı…
 Şimdi ne olacak? Bizim derdimizi kim anlayacak? Bu şehri bu adamlar muhatap almıyor, sanayicisi muzdarip, basını muzdarip, şehri muzdarip. Kim bu sıkıntıların muhatabı?
 Ne yapacağız biz, illa jeneratör mü alacağız? Yoksa canımız cehenneme mi? Kimse bizim derdimizi, milletin derdiniz, esnafın, sanayicinin derdini anlamayacak mı?
 Kafasına göre, kontrolsüz kesintiler mi devam edecek? Kah elektrik var, kah yok, bir gelir bir gider ama yetkili bulunmaz… Hayda, bizim özelleştirmeden anladığımız bu değil.
 Fakat bakın Gaz Net toplum tarafından kaçta kaç memnuniyete sahip, MEDAŞ’tan ne kadar millet razı? Bu durum milletin niye canını sıkar, kimse çözemez?
 Ondan sonra bize haklısınız ya da haksızsınız diyebilirsiniz?
 Fakat kesin olan bir şey var oda Konya’nın son derece mağdur olduğu ve mağduriyetini kimseye de anlatamadığıdır.
 Şimdi açıkça ifade edelim, biz muhatap bulmak istiyoruz, milletin dertleriyle dertlenen insanlar arıyoruz. Kime derdimizi anlatacağız, Sayın Ahmet Sorgun Bey’e mi? Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza mı? Konya Valimize mi? Milletvekillerimize mi?
 Lütfen milletin bu sıkıntısını önemseyin, lütfen milletin bu çağda, güpegündüz üç saat gibi bir süre ile elektriklerinin giderek mağdur olmalarına göz yummayın.
 Yıllardır Konya’da zaten bir elektrik yetersizliği sorunu var ve hiç çözülmüyor. Sayın Bakanımız Ahmet Davutoğlu’na mı konuyu iletmemiz gerekiyor illa çözülmesi için. TEİAŞ, TEDAŞ ya da her ne iseler Konya için yaptıkları yatırımlar yetersiz… 
 Bu yatırımlarla Konya mağdur edilmektedir, Konya ve çevresine neden bir santral yapılmıyor? En azından doğalgaz çevrim santrali yapılamaz mı? Bursa’ya yapılır da Konya’ya yapılamaz mı? 
 Bu şehrin basını, sanayicisi, esnafı, çiftçisi Bursa’nın insanı kadar değerli değil mi?
 Kömür deseniz var, su bulunur, yahu Beyşehir Gölünde oluşturun ve santral yapın, işte Mavi Tünelle yapın, hiç bir şey yapamazsanız dediğim gibi doğalgazla yapın. Bu şehrin çektiği yeter, bilgisayarları açamaz oluyoruz, buzdolabı arıza yapar, tezgahları çöker…
 Yazık değil mi bu şehrin insanına ve sesimizi duyacak bir yiğit yok mu sorunları çözüp milletin duasını alacak?
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Türkiye Huzur-6 uygulamasına Konya'da 500 polis katıldı
  • İHH 105 ülkede Ramazan’ı yaşatacak
  • "Konya'dan geldik defineciyiz" dediler, sonra da dolandırdılar
  • Pema Koleji Bahar Şenlikleri coşkuyla kutlandı
  • MÜSİAD Konya ile İTÜ-KKTC arasında işbirliği protokolü

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA