• Konya9 °C

Dr. Ali Can

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bozuk arabaya yeni şoför

23 Mayıs 2010 23:02

Günlerdir CHP ve CHP’lilerdeki Baykal’ın şok kasetinin hüznü Kılıçdaroğlu umuduna ve sevincine dönüşmüştü. Öyle bir coşkuydu ki bu, sanki yarın seçim var ertesi günü de Kılıçdaroğlu başbakan, CHP de tek başına iktidar. Zavallılar  bu kadar çok arzu ediyorlar iktidarı.

 
Fakat CHP ve yandaşları asla bu kafa ve politikalarla iktidara gelemezler. Bence de gelmemeliler bu zihniyetle. Neden mi dersiniz?
 
CHP bugünkü ekonomik, sosyal ve siyasal sıkıntıların yegane müsebbibidir. Cumhuriyet tarihine baktığınız zaman CHP ‘nin nasıl zikzaklar çizdiğini net bir şekilde görürsünüz. Net bir ideolojisi yoktur.Ama bir avuç tuzu kuru üst düzey bürokrat ve kapitalistin menfaati nerdeyse CHP oradadır. Bu menfaatin nasıl sürekli hali getirileceği ise CHP’nin politikaları olmuştur. Kah Faşist, kah Sosyalist, kah da Kemalist bir görüntü vermeye çalışarak özellikle genç yandaşlarını buna inandırmıştır. Aslında ne sosyalist, ne de başka bir şeydir. Ele geçirdikleri devlet otoritesini ellerinde tutmak için yapılan zikzaklardı bunlar. 
 
 Bu devlet otoritesi onlara milletin kazandıklarını cebellezi yapma imkanı vermiştir. Çetin Atlan bir yazısında bahsetmişti ve doğru tespitlerdi bunlar, 80 yıllık cumhuriyet tarihinin ekonomik kazanımlarından kimlerin ne kadar pay aldığından bahsediyordu. Nüfusun % 15 ‘i falan toplam gelirin %80 ‘nini, diğer %85 ‘i ise %20’sini almıştı. %80’nini alanlar ise kamu otoritesini elinde tutanlardı. Bu paydan nasiplenenlerin içinde CHP’nin sıradan halk kesimini oluşturan seçmeni de yoktu.

 

Ama şimdi, nerden yakıştırıyorlarsa, bir sahte “Gandi” çıktı ortaya. Halkın çoğunluğu, “Gandi de kimmiş yaa” demekten kendini alamıyor. Belki halkın çoğunluğu Gandi’yi bilmiyor ama bu CHP’liler de bilmiyor. Gandi kim? Kılıçtaroğlu kim? Kendi mensup olduğu sosyal çevreyi bile satmamış mıydı bu zat daha dün? Zavallılar, dünyaya mal olmuş şahsiyetlerin üzerinden siyasi ekonomik rant sağlamayı ne de çok seviyorlar.
 
Allah’ım bi de benzeseler!
 
Efendim Kılıçdaroğlu İstanbul’da başarılı olmuş (!) şimdi de Türkiye çapında olacakmış. Yanıldığı nokta İstanbul’da Topbaş’a karşı mücadele etti. Türkiye sathında ise Tayyip Erdoğan’a karşı yapacaktır. Bir de orası Belediye Başkanlığı idi. Başbakanlığı bu millet, kendinden başka kimseyi düşünmeyen bu tuzu kuru elite verir mi dersiniz? Sanmam. Aklını peynir ekmekle yememişse tabi.

 

En çokta şu “Gandi” benzetmesine güldüm ve ben Gandi ile hiçbir alakasını bulamadım. Onlar nerden buluyorsa. Ama bu biraz da işe yaramadı değil. Umarım bugünden itibaren bütün CHP’liler Gandi’nin biyografyasını okurlar
 
Siz bozuk bir arabanın şoförünü değiştirince, araba işinizi görür mü dersiniz?
CHP bu cumhuriyet gazetesi zihniyetiyle ve kırmızı başlıklı kızın babaannesi
kılığındaki kurt oldukça, ne yapsa nafile…

 

CHP’lilerden oluşan Gazete ve TV’ler ne kadar abartırsa abartsın, CHP demek yokluk, kıtlık, kısacası fakirlik  ve adaletsizlik demektir…

Benden söylemesi ..

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA